Emperor

Emperor

Senior kebabárenský inspektorKebabárny.cz
Podobně jako ostatní, získal své první životní zkušenosti a zároveň lásku na celý život kolem třetí hodiny ráno po větším než malém množství alkoholu. Měl několikaměsíční zkušenost s pobytem v západní Osmanské říši (čti Německo), kde ochutnal mnoho druhů kebabů. Tato pochutina zde byla doslova na každém rohu. Padaly na něj a do něj ze shora, zboku a občas se zdálo, že i ze spodu (to když znaven spadl na postel a kebab si vychutnal v leže). Záliba v kebabech mu zůstala, i když se zapojil coby bílý límeček či rolák do pracovního procesu v hlavním městě Böhmen. Vzhledem k dlouholeté pěstitelské zálibě v chilli papričkách preferuje spíše pálivější omáčku a jelikož se bojí upírů, nepohrdne ani česnekovou omáčkou. Jako patriot vše zapijí pivem.
Emperor

Poslední příspěvky od Emperor (Zobrazit všechny)

Gyrosárna Bistro Maxim se nachází jen několik metrů od Velkého náměstí v Hradci Králové a to navíc hned vedle kebabárny Istanbul Döner Kebab. Proč tomu tak je, netuším a nechápu. Jelikož jsem měl tu možnost ochutnat pokrmy z obou podniků, můžu je s klidným svědomím komparovat a podat vám tak své touto cestou získané poznatky. Nyní se zaměřím na Bistro Maxim.

Patrně aby se alespoň trochu odlišil, nazývá svůj produkt gyros a již na svém poutači se chlubí tím, že používá čerstvé maso bez umělých konzervantů. No, to by v tom byl čert, abych kolem prošel bez povšimnutí. Navíc fronta byla v době mé přítomnosti u obou provozoven. A to je u kebabů tak nějak dobrým indikátorem, že tam, kde se tvoří fronta, bývá obvykle i kvalita. Že to ale neplatí vždy a všude, jsem se však přesvědčil záhy.

Co nabízí: Gyros na X způsobů – v tortille, v chlebu, s dvojitou porcí masa (což byla moje objednávka), s hranolkami.

Interiér: Tak o tom se v případě Bistro Maxim nedá mluvit, jedná se prostě o hladové okno na ulici, těžko tak o něčem psát a hodnotit. Můžu jen popsat, co mé oko zahlédlo skrze okno. Vysloveně špínu jsem neviděl, ale ani čerstvě vystavenou zeleninu, všechno se podává tak nějak z podpultu, což teda já osobně nevítám.

Kvalita služeb: Fuj, fuj, a znova fuj. Jak já se jen těšil, navíc ten poutač na čerstvé maso… A čeho jsem se pak stal svědkem a teda i osobou, jež to celé musela pozřít?! Objednal jsem si dvojitou porci masa, čekal jsem na čerstvé nakrájení ze štangle a…

No, samozřejmě jsem se nedočkal a mám tušení, že se nejednalo pouze o klasický podpulťák, ale ještě navíc o nějaký sajrajt osmažený někde na pánvi. Na mase nebyly patrné žádné rány a jelikož kebabář nebyl Ježíš, po jehož aktech se rány zacelí, mám silné podezření, že někde potajmu pod oknem smaží nějaké zbytky masa. To poté bylo teda stejně studené, špatně nakořeněné a vůbec nestálo prostě za nic.

K tomu navíc zelenina takřka žádná a nedochucená, houska sladká (já se ptám proč?) a totálně mouková. Poslední sousto, na které se obvykle těším, protože se v něm smíchají chutě všech částí, tady bylo, jak když si do chřtánu sypu pytel s moukou. A to jsem se ještě nedostal k dalšímu eklhaftu, kterým byla zálivka. Tedy zálivka, buď tam frajer kydnul kečup, tatarku a nebo tsatsiki (to jsem si objednal a chtěl k tomu chilli, dostal jsem další dávku nějakého nejlevnějšího ostrého kečupu, fuj).

Již v předchozí části jsem se řádně rozohnil a asi už nepřestanu. Za oknem zde stojí mladý frajírek s komediemi na hlavě, prostě nemá ke kebabu žádný vztah a patrně to má jako brigádu. A když jsem stejně jako Vincent Vega v Pulp Fiction na vlastní oči viděl, jak to v tý sračce topí, prostě jděte o dům dál. Zde doslova, kebab vedle je super (viz další recenze).

Cena hlavních pokrmů: Ceny jsou zde sice více než příznivé, mnou objednaná verze s dvojitou porcí masa byla za 80 Kč, ale klasika zde stojí i méně než 60 Kč. Popravdě jsem to díky nepěknému zážitku z požitku úplně neřešil, protože vám to stejně nebudu doporučovat.

Celkové hodnocení: Jednoduše jděte doslova o dům vedle do  Istanbul Döner Kebab, tady to žádná hitparáda není. Nic moc maso, houska i pseudozálivka. FUJ.

Bistro Maxim, V Kopečku 82/3, Hradec Králové