Ralf

Skutečnost, že Praha na jedné straně nabízí mladým a důvěřivým junákům z maloměsta nepřeberné množství lákadel, jakými jsou třeba 57 biografů nebo náruživé blondýnky á la Evička tričko, a současně na straně druhé zde téměř na každém rohu číhá nebezpečenství, jsem věděl od té doby, co jsem shlédnul filmy Vesničko má střediskováBony a klid. Ovšem dokud se sami nespálíte, neuvěříte, že plotna opravdu pálí. Znáte to, člověk se musí poučit.

Co nabízí

A právě takové nezapomenutelné poučení se mi přihodilo během nedávné návštěvy naší stověžaté matičky. Při svých toulkách Prahou, přímo uprostřed pulzující ulice Na Příkopě, jsem narazil na neodolatelné lákadlo – Choco Kebab. „Čokoládovej kebab? Co to ku*va je? To musím okamžitě vyzkoušet!“ Jako typická kavka jsem skočil na vábničku a se zvídavým výrazem přicupital ke stánku. Ze šrajtofle vytáhl nekřesťanské peníze za čokokebab. Tedy, přesněji řečeno, jsem vlastně vytáhl jednoho Učitele národů. Za Choco Kebab jsem platil 150,- Kč. Ano, opakuji, stopadesátkorunčeských. Říkám si, no jo, Příkopy, tady člověk musí počítat s vyšší cenou, a když už jsem v tý Praze, tak se holt plácnu přes kapsu.

Kvalita služeb

Postarší žena připomínající Marfušu nejen vzhledem, ruským přízvukem, ale i vytříbeným chováním, zinkasovala již vzpomínaných 150,- Kč a ani nezabučela. Kráva. Poté se dala do díla. Nejprve si připravila palačinku, na ní rozetřela nějakou levnou náhražku Nutelly a poté škrabkou nakrájela plátky čokolády napíchlé na tyči, připomínající klasický kebabárenský rožeň. Bohužel tento rožeň se jaksi netočil a neměl hořák. Palačinku poté tato paní, příjemná asi jako opar na hubě, vytvarovala do jakési otevřené obálky, do níž přisypala několik malin, vložila do krabičky a s výrazem říkajícím cosi ve stylu „ať už jdu do prdele“ mi výtvor předala. Vzal jsem si tedy box s čokokebabem a šel do prdele směrem k Obecnímu domu.

Ušel jsem několik kroků a začal jsem se plastovou lžičkou dlabat v čokokebabu, tedy vlastně palačince, která toho má s kebabem asi tolik společného jako Severní Korea s demokracií. Ono vlastně ani není moc co hodnotit, jelikož, co vlastně hodnotit na palačince s troškou čokolády a několika malinami? Zkrátka palačinka. Nechutnala špatně, přesto mi na jazyku zůstávala nepříjemná pachuť toho, že jsem nalítnul na takovou ptákovinu. Útěchou mi bylo to, že to nebyl první případ a ani zdaleka ne poslední.

Závěr

Kebab nejen v Čechách táhne a celkově se mu daří, a když se něčemu daří, tak lidé inklinují k tomu, to buď okopírovat nebo na tom nejrozmanitějšími způsoby parazitovat. Zářným případem je Choco Kebab. S kebabem má společného jen to, že se čokoláda seškrabává z kolmo postavené tyče. Trochu málo, ale odhaduju, že díky žádané lokalitě a slovu kebab v názvu se takových naivních kavek, jako jsem byl já, chytne na tuto ptákovinu celkem dost.

Cena

Cena je největším špatným vtipem u tohoto ruského stánku. 150,- Kč za palačinku s trochou čokolády průměrné chuti?

Choco Kebab, Na Příkopě, Praha

[hmapsprem id=68]

Hodnocení kebabárny
 • 6/10
  Prostředí a čistota - 6/10
 • 1/10
  Obsluha - 1/10
 • 1/10
  Cena - 1/10
 • 6/10
  Čokoláda - 6/10
 • 4/10
  Nutella - 4/10
 • 6/10
  Palačinka - 6/10
 • 5/10
  Chuť - 5/10
4.1/10

Celkové shrnutí

Až nebudete vědět co s penězi, doporučuji Choco Kebab. Protivná obsluha, drahota a ve finále si odnášíte něco, co byste si v životě nekoupili, pokud byste to viděli předem.

Sending
User Review
3.67/10 (6 votes)