Kebab Star Pizza

Kebab Star Pizza (Praha)

Emperor
Poslední příspěvky od Emperor (Zobrazit všechny)

Kebabárna se nachází v těsné blízkosti kdysi slavného obchodního domu Bílá labuť. Ten dnes sice trochu, no, spíše velmi, skomírá. Proto jsem se rozhodl otestovat kebabárnu v jeho blízkosti, zda bude ono skomírání viditelné i zde. Předně musím říct, že jsem do provozovny vůbec nechtěl. Ale jak jsem tak stál venku před výlohou, kam dosahovala vůně blízkovýchodní pochutiny a tvářil se jak Kevin ze Sám doma, když před Vánoci zírá na výlohu hračkářství…

Navíc místní kebabmistr si všiml mě i mojí společnice a přes výlohu nás lákal dovnitř posunky rukou i hlasem. A co bych to byl za kebabového závisláka, kdybych tuto nabídku odmítl. Tudíž, než bys řekl švec, jsem se nacházel uvnitř podniku a lačně hltal jídelní menu pohledem a těšil se, jak si pošmáknu na zdejším pokrmu.

Co nabízí: Částečně se jedná o pizzerii, ale zde to nebylo tolik patrné, jako při mé návštěvě kebabo-pizzerie na Korunní. Část sortimentu je věnována této italské kulaté věci, co mě nezajímá. Druhá, ta podstatnější, je poté věnována kebabu. V nabídce mají döner i dürüm, nabízejí také variantu dát si maso na talíř s hranolkami, pro vegetariány poté falafel. Dle jejich menu (viz obrázek) nabízejí také značnou část specialit z oblasti kebaboidního průmyslu. Leč jsem si toho všiml až po konzumaci, a tedy pozdě a snad příště.

Interiér: Působil vcelku prostorně a relativně čistě. Uvnitř se nachází hned několik stolků a je možné si zde v klidu sednout. V době našeho příchodu se v podniku nikdo nenacházel, což obvykle neznačí nic dobrého, ale v průběhu jídla se zde pár osob vyskytlo, takže sem tam se tam někdo objeví.

Kvalita služeb: V tomto bodě jsem byl hned několikrát mile překvapen. Za prvé, když po mně obsluha nechtěla peníze takřka hned, jak jsem vlezl do dveří, ale pěkně až když byl pokrm připraven. Tudíž když by to vypadalo na jó blaf, byla zde možnost útěku. Teda za předpokladu, že by za sebou chtěl člověk nechat běžet tři vcelku statné Turky.

Podruhé jsem byl příjemně zaskočen, když se kebabmistr jal se svého železného nástroje a pěkně začerstva mi do kebabu nařezal maso. Klasicky měli kuřecí a hovězí, opět jsem zvolil kuřecí. Na řadu však musí přijít i trocha té kritiky. Zelenina byla dosti vodová, prostě něčím nacucaná a to něco mi zcela rozpustilo housku. Což mě docela naštvalo, alébrž mi pak všechno vypadávalo na talíř a nemohl jsem si vychutnat ono úžasné poslední sousto v rohu pita chleba, kde se nachází pěkně od každé vrstvy něco.

Zde to byl test mých nervů. Jak se vše propadávalo, tak mi to trochu pokazilo jinak dobrou kebabovou náladu. Porce teda taky nebyla úplně největší, ale na druhou stranu zasytila. Housku musím hodnotit spíše negativně, protože se celá rozpadla. Je to spíše chyba zeleniny, ale ovlivnila i housku.

To je jak u týmového sportu, občas může selhat jen jeden článek týmu, ale může to mít takřka fatální důsledek. Jo, a omáčky klasika bylinky, česnek, pálivá. Na pálivou jsem si nechal dát ještě spešl sušené papričky (a nedám si říct a nedám) a …ano opět docela pálily, opět píši recenzi raději až s 24 hodinovým odstupem.

Obsluha: Nemám takřka co vytknout, příjemná usměvavá, nezávazně nabízela další přídavky, lákala nás dovnitř, maso čerstvě nakrájela. No až na tu zeleninu, jako ona i ta byla vcelku dobrá, jen prostě vodová.

Cena hlavních pokrmů: Döner za 89 Kč a dürüm za 99 Kč. Což se mi zdá relativně drahé, na druhou stranu je provozovna skutečně v centru a to nájemné se asi samo nezaplatí. Za tu cenu by ale porce mohly být větší.

Kebab Star Pizza, Na Poříčí 21, Praha

Hodnocení kebabárny
 • 8/10
  Prostředí a čistota - 8/10
 • 9/10
  Obsluha - 9/10
 • 6/10
  Cena - 6/10
 • 8/10
  Maso - 8/10
 • 7/10
  Zálivka - 7/10
 • 5/10
  Houska - 5/10
 • 5/10
  Zelenina - 5/10
 • 7/10
  Chuť - 7/10
6.9/10

Celkové shrnutí

Pokud se nacházíte někde mezi Florencí a Palladiem a nechcete zrovna k Pohlreichovi do Cafe Imperial, tak sem klidně zavítejte, zase tolik neprohloupíte. Je to takový průměr co se kvality týče. Tudíž pokud se chcete oblizovat až za ušima, jděte do jiných námi doporučovaných kebabáren.