Marhaba Kebab

Marhaba Kebab Stodolní (Ostrava)

Emperor
Poslední příspěvky od Emperor (Zobrazit všechny)

Ostrava má ve Stodolní ulici kebabáren více. Druhého dne své návštěvy (o prvním dni se dočtete zde) jsem se tedy vydal se svým doprovodem do Marhaba Kebab ke konci Stodolní ulice. Stejně je neuvěřitelné, že nasednete v Praze na vlak, za nějaké tři hodinky jste v Ostravě a můžete do sebe házet třeba jedno pivo za druhým. Geniální nápad to byl, vytvořit ulici plnou hospod (tak geniální, že se k ní České dráhy rozhodly dodělat i novou zastávku).

Ale abych nepředbíhal, opět zajímavost pro turisty. Hned kousek od Ostravy se začínají majestátně zdvihat Beskydy a kdo má rád přírodu, pro toho je výlet například na Radhošť nebo na Lysou horu takřka povinností. Tudíž po výletě do těchto končin a po poznávání Beskyd jsem se ocitl opět v centru Ostravy, hladov a takřka střízliv. Zvláště toho druhého se však na Stodolní nedočkáte. Já zde byl opět už kolem osmé hodiny večerní, a tudíž skoro první. Přesto se vůně kebabu linula v okolí Marhaba Kebab Stodolní báječně.

Co nabízí: Už dle názvů je patrné, že tady jsme správně. Žádné tortilly a křupavé housky, ale pěkně dürüm a döner. Dokonce nabízí i s falafelem, ale neochutnal jsem. Potřeboval jsem maso. To měli hovězí a kuřecí, s čímž jsem byl plně spokojen. Dále nabízí celou řadu blízkovýchodních specialit, viz menu a záběry pultu.

Interiér: Hezký a čistý a decentně vyzdobený. Na zdi se skví noční Istanbul a provozovna působí až skoro restauračním dojmem. Nemám co vytknout. Působí nenuceně, nepřeplácaně, autentičností až jako v mateřské zemi kebabu. Navíc i zvenčí je laděn do modré a nikoliv do klasické červené barvy. Opět neortodoxní a chválím. Nikde jsem žádný bordel nezaznamenal.

Kvalita služeb: No nebudu vás dlouho napínat. Tady za mě palec nahoru. Začnu tím hlavním, a tedy masem. Bylo přede mnou začerstva ze stojanu nakrájeno přesně tak, jak si přestavuji každý den ve svých kebabových, takřka vlhkých, snech. Chuťově bylo dobré, není co vytknout. Hovoříme tedy o kuřecí variantě. Stejně pochválit musím i zeleninu uvnitř, která působila čerstvě a fantasticky ladila s masem a bylinkovou omáčkou, které dominoval kopr. Toto vše doplňovala křupavá dürüm placka.

Obsluha: Kebabmistr byl příjemný, rozhodně profesionál, který věděl, zač je toho kebab. Správně se zeptal, zda chci dovnitř cibuli a prostě mu to šlo od ruky. Všemu rozuměl, patrně to byl Turek, ale kebab do ohně bych za to nedal. Na druhou stranu proč by jinak přes celou zeď byl Istanbul, že jo.

Cena: Velmi příjemné překvapení na Stodolní ulici. Dürüm za 80 Kč a döner za 70 Kč. A žádná malá porce to nebyla. Na najedení to bohatě stačí. Doporučený postup: kebab, opodál pět piv a další kolo kebabu. Ostrava se tak stane rájem na zemi.

Marhaba Kebab, Stodolní 21, Ostrava

[hmapsprem id=53]

Hodnocení kebabárny
 • 9/10
  Prostředí a čistota - 9/10
 • 8/10
  Obsluha - 8/10
 • 9/10
  Cena - 9/10
 • 9/10
  Maso - 9/10
 • 9/10
  Zálivka - 9/10
 • 9/10
  Houska - 9/10
 • 9/10
  Zelenina - 9/10
 • 8/10
  Chuť - 8/10
8.8/10

Celkové shrnutí

Pokud máte rádi kebab a poputujete skrze Ostravu, určitě si sem zajděte a pochutnáte si. Navíc cena je velmi příznivá a porce obstojná. Prostě fajné.

Sending
Hodnocení čtenářů
7.08/10 (6 hlasů)