Sultan Pizza Doner Kebab (Kladno)

Emperor
Poslední příspěvky od Emperor (Zobrazit všechny)

Jeden z Vás fanoušků nejlepší internetové stránky na světě, mluvím pochopitelně o webu kebabarny.cz, nám doporučil kladenskou kebabárnu Sultan Pizza Doner Kebab (Kladno). To by v tom byl čert, abych se na místo činu nevydal.

S paní Göringovou jsme vyjeli na odpolední romantický výlet za kebabem. Okolí kebabárny dávalo tušit, že budeme na dobré adrese. Tím nemyslím pochybné existence a zastavárny v okolí, ale vůni linoucí se po ulici a frontu uvnitř, která bývá často předzvěstí pozitivních kulinářských zážitků. Navíc druhá hodina odpolední nebývá, předpokládám, pro kebabárny prime timem. Kancelářské krysy už mají jistě po obědě, bo by do dvou nevydržely, čehož jsem já sám živoucím příkladem a kebab v Kladně tak měl být jen jakýmsi dezertem ke kávě, ovšem bez kávy. Zbytek populace je již také většinou po obědě a do večeře daleko. Proto cca pět osob před pultem nepříjemně a zároveň tak trochu příjemně překvapilo.

Přitom samotná otevírací doba už vzbuzuje údiv. Otevřeno od pondělí do neděle od devíti hodin ráno. Zavírají v neděli v jednu v noci, od pondělí do čtvrtka ve dvě v noci a pátek a v sobotu v pět (!) ráno. Buď jsou to roboti (spočítejte si, kolik by jim zbývalo spánku), nebo nadlidi – podle letáku tam pracují jen dva chlapíci.

Dali jsme si jeden döner napůl s paní Göringovou, což byla naprosto tragická a začátečnická chyba z mé strany. Obecně dávám všem mužům radu, že pokud partnerka vlastně nemá hlad a tak trochu jen od vás ochutná… je to lež a sní vám minimálně polovinu jídla, ať už je to kebab nebo cokoliv jiného. Ke kebabu jsme dostali vidličku, já kebab držel a chtěl ochutnat. Spoluochutnavačka však ustavičně remcala a ochutnávala a ochutnávala a ochutnávala. Snědla mně tak tři čtvrtiny kebabu, čímž mě trochu vytočila. Možná ještě víc, v tomhle nepřeháním nikdy.

Co nabízí: döner, dürüm, pizzu, hranolky, saláty.

Interiér: Kebabárna nepůsobí úplně nejvíc vypucovaným dojmem na světě a ze země bych zde asi jíst úplně nechtěl. Taková trochu ošuntělost je zde patrná. Zase bych však netvrdil, že by uvnitř měla být špína, to ne. Moc místa uvnitř není, tedy na nějaké velké posezení. Přesto je to o mnoho lepší, než nějaká budka na rohu. Obzvláště v zimě. Překvapivě byl ohromný prostor v části za pultem, kde by se daly pomalu pořádat nějaké tancovačky.

Samotný pokrm: Objednali jsme si jeden klasický döner, v základní ceně navíc sýr, to vždy potěší. Maso jsme chtěli kuřecí. Bylo bohužel z hrnce. Kořeněnost v normě, chuť také. Bohužel mohu těžko hodnotit teplotu masa, alébrž jsme si pokrm vzali s sebou ven a tam byla zima a vichr, že bys Marušku ke dvanácti měsíčkům nevyhnal. Zelenina opravdu čerstvá a houska úplná klasika a pěkně do křupava. Zálivka mohla být výraznější. Objednali jsme si bylinkovou. Nebýt sýra, dal by se označit za takový eurokebab. Škoda neexperimantace třeba u té zeleniny. Nezdá se to, ale výsledný pokrm to může vystřelit do oblak. Výborné bylo uspořádání jednotlivých vrstev dovnitř přesně tak, jak to mají naši mazlíčkové nejradši. Tedy do housky zálivka a maso, nato zelenina a opět maso, zde jako bonus ovčí sýr.

Obsluha:Uvnitř dva kebabáři. Dle letáku patrně majitelé. Bylo vidět, že mají k řemeslu vztah a snaží se. Fronta uvnitř je toho důkazem. A pokud jsou zde celou pracovní dobu, musí to být roboti nebo ještěří lidé.

Cena hlavních pokrmů: super ceny dürüm 95 Kč a döner za 75 Kč, navíc v ceně ovčí sýr. Paráda.

Sultan Pizza Doner Kebab, Vašatova 1458, Kladno

Hodnocení kebabárny
 • 5/10
  Prostředí a čistota - 5/10
 • 7/10
  Obsluha - 7/10
 • 9/10
  Cena - 9/10
 • 7/10
  Maso - 7/10
 • 6/10
  Zálivka - 6/10
 • 7/10
  Houska - 7/10
 • 6/10
  Zelenina - 6/10
 • 7/10
  Chuť - 7/10
6.8/10

Celkové shrnutí

Poměr cena výkon úplně super, navíc v základu ovčí sýr. Rozhodně stojí za návštěvu, dokonce i na otočku z Prahy.