Super Döner Kebab Limuzská (Praha)

Grylls
Poslední příspěvky od Grylls (Zobrazit všechny)

Dnes vám přinášíme recenzi relativně nově otevřené kebabárny s prozaickým názvem Super Döner Kebab Limuzská. Nachází se, nečekaně, na zastávce autobusu Limuzská v pražských Strašnicích.

Při investigativní činnosti, které se naše redakce v rámci získávání co největšího přehledu o kebabové scéně každodenně věnuje (tedy při zevlování na Facebooku), jsme zjistili, že v Limuzské ulici zahajuje provoz nová kebabárna. A co víc, že první 4 dny je kebab k dispozici za zaváděcí, skoro poloviční ceny! Co Vám budeme povídat, okamžitě jsme v redakci sestavili průzkumný tým ve složení Škudlil a Šetřil (čti inspektoři Grylls a Emperor), sedli na tramvaj a vyrazili Super Döner Kebab Limuzská zrecenzovat. Inspektor Emperor se předvedl jako excelentní kolenovrt, když se na místo činu vrátil ještě den poté a nacpal do sebe další dva dürümy v akci.

Super Döner Kebab Limuzská je vlastně taková ta klasická větší stavební buňka přímo na zastávce autobusu, která původně nejspíš sloužila, jako mnoho dalších stejných buněk, jako trafika. Průzkum na Google Street View prozradil, že kromě kebabu už se zde dříve (kromě Rudého práva) prodávala i grilovaná kuřata. Vše ale zářilo novotou a čistotou, uvidíme, jak bude kebabárna vypadat za půl roku.

Překvapilo nás velké množství čekajících zákazníků, marketingově bylo otevření očividně zvládnuto na jedničku. Jali jsme se tedy vystát frontu, objednali dva dürümy, zaplatili za ně dvakrát 50 Kč a vyčkávali.

Příprava moc času nezabrala, dva kebabmistři fungovali jako dobře promazaný stroj a za pár minut jsme tak již mohli ve stoje pár metrů od budky, kde byl trochu větší klid, testovat chuťovou kvalitu místního produktu.

A byli jsme velmi příjemně překvapení! Dürümy měly slušnou velikost, sice to nebyli obři, jako třeba v Can Bey, ale rozhodně nebyly ošizené, čehož jsme se při ceně padík za kus podvědomě trochu báli. Uvnitř na nás čekala hodně čerstvá a lehká zeleninka, správné množství zálivky a navzdory velkému provozu i pěkně propečené maso. Zvolili jsme kuřecí variantu. Jak Emperor, tak já se v současné době vyhýbáme klasické hovězí sekané, kterou většinou v kebabárnách servírují. Hovězí varianta ale byla v nabídce také.

Mě osobně tolik nepřesvědčila pálivá zálivka, která byla na kečupové bázi a pálivosti zas tolik do vínku nedostala. Nechal jsem si dosypat sušené chilli papričky a ani tak na nějaké Mogadišo v puse nedošlo. Z tohoto důvodu na to šel druhý den Emperor od lesa a do kebabu si nasypal sušené chilli papričky sám. Ty měli v kebabárně připravené na pultě a hned to bylo pošušnání o něčem jiném. Drobný závan Mosulu se dostavil.

Celkově dnes budeme chválit, na docela nepravděpodobném místě se nachází hodně slušná kebabárna. Pokud kolem Super Döner Kebab Limuzská pravidelně jezdíte, vystupte někdy neplánovaně z busu a dopřejte si poctivý, čerstvý a neodfláklý kebab. Doporučujeme!

Super Döner Kebab Limuzská, Limuzská 13, Praha

Hodnocení kebabárny
 • 7/10
  Prostředí a čistota - 7/10
 • 8/10
  Obsluha - 8/10
 • 8/10
  Cena - 8/10
 • 7/10
  Maso - 7/10
 • 7/10
  Zálivka - 7/10
 • 7/10
  Houska - 7/10
 • 8/10
  Zelenina - 8/10
 • 8/10
  Chuť - 8/10
7.5/10

Celkové hodnocení

Ideální kebabárna na rychlé spucování kebabu při letní cestě z práce, na stojáka u barového stolku před podnikem. Dobrý, čerstvý a tak akorát velký kebab.

Sending
Hodnocení čtenářů
6.31/10 (13 hlasů)