Emperor

Senior kebabárenský inspektorKebabárny.cz
Podobně jako ostatní, získal své první životní zkušenosti a zároveň lásku na celý život kolem třetí hodiny ráno po větším než malém množství alkoholu. Měl několikaměsíční zkušenost s pobytem v západní Osmanské říši (čti Německo), kde ochutnal mnoho druhů kebabů. Tato pochutina zde byla doslova na každém rohu. Padaly na něj a do něj ze shora, zboku a občas se zdálo, že i ze spodu (to když znaven spadl na postel a kebab si vychutnal v leže). Záliba v kebabech mu zůstala, i když se zapojil coby bílý límeček či rolák do pracovního procesu v hlavním městě Böhmen. Vzhledem k dlouholeté pěstitelské zálibě v chilli papričkách preferuje spíše pálivější omáčku a jelikož se bojí upírů, nepohrdne ani česnekovou omáčkou. Jako patriot vše zapijí pivem.
Emperor

Kebabárna Super Döner Kebab (Praha) kousek od metra Hradčanská je mi svojí vůní známá již mnoho let. Vždy, když jsem šel do místní nádražky (myšleno Dejvická – mimochodem přes léto naprostá nádhera na zahrádce, super ceny za pivko a na pár prcků taky jistě zbude, prostě takové zavzpomínáni na študácké časy), tak jsem kebab zavětřil. Nikdy jsem však dovnitř nezašel, což je paradoxní, jelikož jsem šel vždy kolem lehce intoxikován po návštěvě restaurace a tedy přesně v tom stavu, ve kterém se sní podle mého tak 50 % kebabů… tedy minimálně u nás, v Turecku bych za to ruku do ohně nedal. No, abych vás dlouze nenapínal, jelikož si čtete tuto recenzi, pak vězte, že nakonec jsem do kebabárny zašel a osudovou chybu jsem rozhodně neudělal.

Co nabízí

Naprostou klasiku co se kebabového sortimentu týče. Döner či dürüm nebo maso na talíř a k tomu například hranolky. Naštěstí se do žádných experimentů nepouštějí, a tak si na kebab se zelím a knedlíkem ještě počkáme. Kebabárna se má soustředit na kebab. V hodinářství si taky nekoupíte cukrovou vatu.

Interiér

Nevšiml jsem si závažnějších nedostatků. Na zemi to vypadalo čisté a za pultem jakbysmet (až na poletující octomilky). Uvnitř se nachází několik stolků, prostředí není z největších, ale na druhou stranu na kebabárnu je to více než dostačující. Taneční zábavy a estrády á la einkesselbuntes se uvnitř nutně pořádat nemusí. Co velmi pozitivně kvituji, že prostor není přeplácán. Někdy méně je více.

Kvalita služeb

Alfa a omega u kebabu je vždy maso. A v provozovně Super Döner Kebab jsem byl nadmíru spokojen. Ochutnal jsem tedy kuřecí variantu a byla výborně dochucena. Ničeho ani málo ani moc a hlavně nepřesolena, což u kebabáren bývá občasným nešvarem. Nakrájeno bylo hezky začerstva, podpultovka se nekonala, třikrát hurá. Trochu negativně musím nahlížet na zeleninu. Zaprvé bez jakékoli inovace, zadruhé jí nebylo až tak moc a tedy hlavně zelí už zažilo i lepší chvilky a drobátko na patře hořklo. Netrénovaný jazýček by si možná ani nevšiml, ale kam s tím na Emperora. Houska jak u döneru tak u dürümu byla v pořádku a chuťově nemám co vytknout. Zálivky také v pořádku. Dal jsem si bylinky a nestěžoval si. Jelikož jsem v předchozích dnech před návštěvou ochutnával novou osobní sklizeň papriček Moruga Scorpion, měl jsem tak popálený vnitřek, že jsem si nechal na ostrou verzi zálivky zajít chuť. Jo, a abych nezapomněl, množství bylo více než dostačující. Napral jsem si nácka, že jsem se sotva dokulil k metru.

Obsluha

Je to zajímavá dvojice. Přišlo mně to jako hodnej a zlej policajt. Jeden se tváří kysele jak okurka a druhý se vesele směje. Co jsem z kuloárů zaslechl, tak pokud bere peníze ten kyselejší a jídlo vydává ten veselejší, budete spokojeni zejména velkou porcí. Jinak nemám moc co vytknout. Jen možná drobnost, že tou rukou, kterou berou peníze, posléze připravují jídlo. Nejsem zrovna cimprlich a nechodím do kebabáren s bílou rukavičkou, ale tohle si můžou odpustit, ačkoli se to pochopitelně děje takřka všude. Dále velká pochvala za přiznání chyby u toho veselejšího. Zapomněl dát na döner ovčí sýr a já si toho všiml, až když jsem měl v sobě zládovanou větší část porce a tudíž jsem mohl sýr ze shora vlastně sníst, přesto jsem se přihlásil, že si nejsem jist, zda kebab sýr obsahoval. No, a dostal jsem větší polévkovou lžíci sýra do zbytku kebabu a to byla takřka mana nebeská a pohádka tisíce a jedné noci v jednom. Krásně to šlo dohromady.

Cena hlavních pokrmů

Döner za 80 Kč (se sýrem 85 Kč) a dürüm za 95 Kč. Taková klasika, a pokud vezmete v potaz větší porci, převládá spíše spokojenost.

Super Döner Kebab

Adresa: Dejvická 255/18, Praha

 • 7/10
  Prostředí a čistota - 7/10
 • 7/10
  Obsluha - 7/10
 • 8/10
  Cena - 8/10
 • 9/10
  Maso - 9/10
 • 8/10
  Zálivka - 8/10
 • 8/10
  Houska - 8/10
 • 5/10
  Zelenina - 5/10
 • 8/10
  Chuť - 8/10
7.5/10

Celkové shrnutí

Určitě stojí za návštěvu a doporučuji variantu s ovčím sýrem. Jedná se o nadprůměrnou kebabárnu, kde servírují větší porce.

Zapisuji vaše hodnocení...
Hodnocení návštěvníků
8.71/10 (7 hlasů)