Turecký Kebab Pizza, Brno (Štýřice)

Grylls
Poslední příspěvky od Grylls (Zobrazit všechny)

Jednou za čas se některý z nás inspektorů objeví celkem daleko od domovského teritoria, a pak je pro nás otázkou osobní cti, dovézt z neznámé a neprozkoumané kebabové divočiny nějakou tu recenzi. Zatímco se tedy například inspektor Ralf v nedávné době na hodinu ocitl (poprvé a naposledy v životě) například v Rokycanech a inspektor Emperor s oblibou vozí kebabové poznatky z vesnic a městeček, o jejichž existenci zbytek redakce našeho webu neměl ani potuchy, já jsem se potřetí v životě ocitl v Brně, takže asi chápete, že právě čtete naší historicky třetí recenzi z moravské metropole.

Vzhledem k neznalosti terénu jsem se klasicky svěřil do rukou Google Map. Požadavky byly dva – parkování zdarma a aby bylo v neděli dopoledne otevřeno.

Sítem vyjmenovaných náročných kritérií nejlépe prošel Turecký Kebab Pizza Štýřice. Strukturu recenzí moc často neměníme a nevypadá, že by to Vám čtenářům vadilo, takže: Exteriér v pohodě, přítomny jsou klasické plameny, ale zase celkem nová fasáda, což ve Vás trochu stimuluje pocit čistoty. V interiéru pocit čistoty v mém případě rychle zmizel, neboť mobiliář byl značně zaprášený, včetně některých (asi méně exponovaných) míst k sezení.

Objednal jsem dürüm (za 115 korun), česnekovou zálivku, extra sýr (nebyl v základu). Extra sýr stál 10 kaček, takže se cena zvedla na povážlivě vysokých 125 korun. Tenhle systém já osobně neuznávám, sakryš, ten drobeček sýra by měl do kebabu přijít automaticky, ne jako nějaká Laurin & Klement extra příplatková výbava.

Protože měl kebabář plné ruce práce s větším množstvím zákazníků, odebral jsem se usadit na kožené lavice, které jsou v zadní části provozovny. Interiér mi (až na ten prach) přišel solidní, kdyby takhle vypadala každá kebabárna, nezlobil bych se. Na kebab jsem se relativně načekal, ale co, alespoň jsem čekal vsedě.

Když už jsem se ale dočkal a do kebabu se lačně zakousl, uvědomil jsem si po pár soustech takovou, nepříjemnou, nepěknou věc. Příplatkový sýr nikde. Konfrontoval jsem obsluhu. Ta se omluvila a vrátila mi mojí pětku, což jako ok, stane se, ale mě zbyl kebab bez sýra a oči k pláči. Jinak se jednalo o velikostí poctivý, chuťově zcela průměrný kebab. Maso bylo hovězí, kuřecí varianta k dispozici nebyla. Zálivka mě svou česnekovostí nepřesvědčila. Draculu by fakt nezabila.

A navíc ta show s masem… poslední dobou si dost snažím koukat obsluze pod ruku. V podniku Turecký Kebab Pizza jsem k tomu vzhledem k docela dlouhému čekání a množství objednávek měl relativně prostor. Mohl jsem tak vidět, jak kebabáři připravovali kebaby: Do dvou dali čerstvě skrojené maso, do třetího maso z hrnce, pak zase jeden kebab s masem čerstvým, pak dva z hrnce… asi je vám jasné, jaké maso jsem dostal já. 😀

Kéž by si čeští kebabáři dali do nového roku předsevzetí, že vyhodí ty jejich přihřívací, vysoušecí hrnce a budou servírovat jen maso čerstvoučké, rovnou ze štangle oříznuté…

V podstatě jedinou věc, kterou můžu v brněnském podniku Turecký Kebab Pizza naprosto s čistým svědomím vyzdvihnout a pochválit, byla křupavost chlebové placky. Tohle borci za pultem vyladili v kontaktním grilu do topíčku. Hoši, děkujem!

No nic, budu končit. V Brně jsem ani napotřetí nebyl kebabem úplně ohromen. Zápisky z prvního pokusu tady, z druhého tu. Od příjemné obsluhy, která ovšem nezvládla připravit objednávku podle požadavku, jsem dostal všehovšudy průměrný kebab, s masem z hrnce, servírovaný v docela slušném, ale ne zrovna vycíděném prostředí. Tak snad příště.

PS: Pokud máte pro nás tip na podle vás nejlepší kebab v Brně, hoďte nám ho prosím přes formulář do mailu. Abych zas napřesrok či bůhvíkdy nebyl zklamán náhodným výběrem.

Turecký Kebab Pizza, Vídeňská 76, Brno

Hodnocení kebabárny
 • 9/10
  Prostředí a čistota - 9/10
 • 7/10
  Obsluha - 7/10
 • 4/10
  Cena - 4/10
 • 6/10
  Maso - 6/10
 • 6/10
  Zálivka - 6/10
 • 9/10
  Houska - 9/10
 • 7/10
  Zelenina - 7/10
 • 7/10
  Chuť - 7/10
6.9/10

Celkové shrnutí

Průměrná chuť, super propečená dürüm placka, maso z hrnce, příjemná obsluha. Průměr. Průměrný kebab je ale prostě pořád dobrý kebab.

Sending
Hodnocení čtenářů
6.92/10 (6 hlasů)