Ralf

Kebabárna Twister House se nachází na Evropské ulici v Dejvicích přímo naproti sídlu PPF banky. Omšelá výloha a interiér zaflusané normalizační závodní jídelny rozhodně nejsou těmi lákadly, které by vás přiměly k návštěvě této kebabárny. Ovšem pro mě to byla výzva. První dojem často klame, i když se ho člověk nikdy tak úplně nemůže zbavit. Několikrát se mi stalo, že ne moc vábný exteriér v sobě skrýval gastronomický svatý grál.

Řekl jsem si, proč to nezkusit. Mohu být jen mile překvapený, navíc jsem měl hlad, neměl moc času a tak trochu pospíchal, takže Twister House mi byl na ráně jako nametená šestnáctka nadrženému tělocvikáři.

Co nabízí

Sortiment je u této kebabárnu atypický – sendviče, panini, hamburgery nebo saláty. Název Twister House nechává tušit, že se nebude jednat o tradiční kebabárnu, což se potvrdilo hned při objednávce. Objednal jsem si hovězí kebab. V okamžiku, kdy jsem viděl obsluhu vytahovat placku na dürüm, upozornil jsem, že bych dostal rád kebab do housky. Postarší kebabář s cizím dialektem mi slušnou češtinou a lítostí v hlase odpověděl, že housky na kebab zatím nemají, jen placky. Nu což, tak jsem si tedy dal dürüm.

Interiér

Interiér je nejslabší stránka této kebabárny. V kebabárně se nenachází žádné židle ani stolky. Pravá a levá zeď je lemována dlouhými pulty, u nichž si můžete na stojáka vychutnat svůj kebab. Vnitřní prostory na vás působ dojmem, že tak od 90. let se zde na nic nesáhlo. Na druhou stranu nejsme recenzenti interiéru, bytoví architekti, nenatáčíme pořad Šumné kebabárny a co se týče hlavního předmětu našeho zájmu, kebabu a jeho chutě, interiér kebabárny, pokud není provoněn jako jako pisoár hospody IV. cenové kategorie o páteční noci, hraje zanedbatelnou roli.

Kvalita služeb

Tradičně jsem si objednal pálivý kebab v placce se vším včetně zeleniny, cibule atd. a nechal zalít česnekovou zálivkou, jejíž aroma se linulo po celé kebabárně. Zaplatil jsem 89.- káblí usměvavé Arménce (?) a hnal se k pultíku u stěny. Rychle jsem roztrhal alobal, v němž byl kebab zabalený, a zakousnul se do křupavé housky. Po několika skousnutích jsem polknul a moje chutové buňky zaplavila příjemně pálivá chuť kebabu a zeleniny. Začněme tím nejmín podstatným – zeleninou. Zde většinou není moc co hodnotit, pokud vám do housky nebo placky nenacpou cosi zralého maximálně na kompost, nesmrdí to, je to čerstvé, nemáte co vytknout, prostě zelenina. Samotná placka sice nebyla žádný výstřelek vysoké gastronomie, ale byla krásně voňavá, křupavá a chutná. Zálivka byla poctivá a jen z přičuchnutí k pokrmu bylo hned zřejmé, čím je maso zalito. Obsluhu jsem musel pochválit za pálivost, která byla tak akorát dle mého gusta a znáte to, proti gustu žádný dišputát. Na samotném masu kebabář rozhodně nešetřil a jeho chuti se nedalo nic vytknout. Maso bylo krásně křupavé a bylo ho dost. Co si přát víc?

Obsluha a cena

Dva starší cizinci a jedna mladší sympatická cizinka.Všichni milí, usměvaví, s dobrou náladou a tak to má být! :-)Cena hlavních pokrmů – dürüm za 89 Kč. Na pražské poměry zřejmě standardní cena. Porce bohatě zasytila můj kručící žaludek, takže zde jsem problém opravdu neviděl.

Twister House, Evropská 26, Praha

[hmapsprem id=66]

Hodnocení kebabárny
 • 5/10
  Prostředí a čistota - 5/10
 • 8/10
  Obsluha - 8/10
 • 7/10
  Cena - 7/10
 • 8/10
  Maso - 8/10
 • 7/10
  Zálivka - 7/10
 • 8/10
  Houska - 8/10
 • 6/10
  Zelenina - 6/10
 • 8/10
  Chuť - 8/10
7.1/10

Celkové shrnutí

Kebabárna Twister House tak trochu klame tělem. Exteriér i interiér spíše odrazují od návštěvy, to by ovšem byla velká chyba. Poctivý kebab, kde nešetří masem.

Sending
User Review
8/10 (1 vote)