Kebab z Kauflandu

Emperor
Poslední příspěvky od Emperor (Zobrazit všechny)

Máme tady pitvu kebabu zakoupeného v Kauflandu. Toto bude přepis zvukového záznamu inspektora Emperora. Zakoupen byl coby bagetoidní náhražka kebabu. Hlavním důvodem bylo, že byl prostě v akci za 27, 90 Kč a tedy, že jsem předpokládal, že v housce bude asi 15 gramů masa a zbytek bude houska a pochybný dressing. Název zněl takřka honosně “kebab speciál”.

Celý v obalu

Zkoumaného položíme na stůl, otevřeme opatrně pytlík a vyndáme nebožtíka na připravený podnos. Okamžitě po otevření se na vás vyvalí vůně cibule. Jelikož jím kebab v kanclu přes oběd, děkuji tak trochu Covidu za nutnost nosit roušky a záchranu mé osoby před trapasem při možném odpoledním jednání. Být zlobr, jsem z tohoto odéru chutí bez sebe, ale takhle jsem trochu rozpolcen. Cibulku mám rád, ale přeci jen v kebabu by mělo hrát prim něco jiného. K čemu bych to přirovnal? Jako když v dobách největší slávy české fotbalové repre očekáváte nejlepší výkon od Pavla Nedvěda a on je nejlepší na hřišti David Rozehnal nebo tak někdo. Na výsledek tedy hledíte tak trochu se skepsí.

etiketa

Tělo opatrně otevřeme pomocí nože. Maso se nachází po celé délce kebabu, a to za cenu 28 Kč až nad míru překvapivě. Pochopitelně je tedy maso studené, ale po prvotním vyvanutí cibule nevoní až tak hrozně. Když někde vlastně dostanete hrncák, může to být velmi podobná písnička.

Započněmež ochutnání. Pacienta zavřeme, abych ochutnal veškeré ingredience najednou, a zakousneme se do bagety jako celku. Výsledná chuť není nečekaně až tak špatná, rozhodně jsem očekával horší ufoporno. Omáčka není moc výrazná. Zeleninu moc není jak hodnotit. V bagetě se totiž nachází slovy jeden list salátu, což je však vykompenzované masem, tedy jsem dalek kritiky v tomto případě. Původně jsem totiž zamýšlel pitvu koncipovat tak, že vyndám ty dva kousíčky masa, nafotím je, sním je a tím pomalu veškerá sranda končí, ale bylo ho opravdu dost. Samozřejmě na plné nasycení dospělé osoby, rozuměj trochu buřta, to opravdu nestačí, ale dát si tak dva, což jsem neudělal, tak bych byl relativně syt.

bageta před pitvou

Dodatek napsaný den poté. Toaleta v normě, stolice dvakrát klasické konzistence, objevily se však mně dobře známé skvrnky na jazyku, které má Emperor vždy, když je do nějakého jídla nacpané větší než malé množství sajrajtu, rozuměj různých šmakulád “vylepšujících” chuť jídla. Jelikož jsem předchozího dne jedl mimo standardních jídel navíc jen tenhle kebab speciál, máme viníka, milý Watsone. Pokud však nejste na podobné věci taková citlivka jako já, nemám vlastně moc co jiného této parodii na kebab za 28 Kč vytknout. Na rychlé zahnání hladu je to celkem v pohodě.