Pizza Kebab Zmrzlina, Horšovský Týn

Ralf

Cestu na dovolenou mi v Horšovském Týnu zkřížila kebabárna s pozoruhodným názvem Pizza Kebab Zmrzlina. Už nějakou chvíli mi moje tělo různými částmi a zvuky naznačovalo, že bych si měl udělat pauzu a něco zakousnout. Malá pauza tedy přišla vhod. Kvapně jsem zaparkoval nedaleko kostela sv. Apolináře a štrádoval si to na kebab. Cestou autem po centru Horšovského Týna jsem si všiml festivalu se živou hudbou a občerstvením na ulici. Z tohoto důvodu jsem počítal i s delší čekací frontou, neboť mi bylo jasné, že se část návštěvníku festivalu přijde občerstvit do lokální kebabárny. Zaparkoval jsem hned za kostelem, pár desítek metrů od kebabárny. Cestou jsem zvenčí nafotil podnik a kolegům zaslal fotku kebabárny s tím, že budeme mít novou recenzi. Inspektor Grylls suše odvětil, že to je, cituji, “kebabárna jak z hororu”. No, popravdě měl mnohem lepší odhad situace než já.

Vstoupil jsem do podniku, vyčekal frontu přede mnou a objednal si “velký” kebab. Během čekání na velký kebab moje očí komíhaly po jednotlivých zákoutích kebabárny a já okamžitě věděl, že mě zde bude čekat téměř cokoli vyjma vynikajícího kebabu. Bohužel varovných signálů, jichž si člověk všimne pouhým okem, bylo více než dost a já sledoval, jak se mi za pultem připravuje něco, co pozřu jen za účelem sepsaní této recenze. Říká se, že naděje umírá poslední. I já se v sobě snažil živit malou víru, že možná mé ceká milé překvápko a že nesmím podléhat svým socialně-kulturním stereotypům a svůj názor si vytvořit teprve tehdy, až se zakousnu do kebabu.

Vnitřní prostory kebabárny s velkou pravděpodobností posloužily i jako filmové kulisy seriálu Žena za pultem. Za pultem ovšem Jiřinku Švorcovou vystřídali bratři na východ od Karpat servírující vedle kebabu i pizzu a navrch jako dezert dokonce i zmrzlinu. To jste si asi patrně rovněž z názvu kebabárny odvodily. Celou dobou jsem nad touhle kombinací kroutil hlavou, stejně jako nad retro socialistickým interiérem kebabárny. Moc bych se nedivil, pokud by zadní prostory měly pracovní označení “SKLAD MRTVEJCH NEGRŮ”. Ačkoli by se místo v kebabárně na dva stolky a nějakou tu židli našlo, jídlo si zde sníst nemáte kde a musíte si ho vzít s sebou.

Konečně jsem obdržel svůj pálivý VELKÝ kebab. Ne, nezapomněl jsem si vypnout capslock, ale záměrně chci zdůraznit, že velký kebab si představuju jinak. Myslím si, že jsem celkem tolerantní člověk, který dokáže přimhouřit oko a za velké kozy považuje i trochu vetší dvojky, ale tohle s velkým kebabem mělo společného asi tolik, co fotbalová Příbram s atraktivním fotbalem a plnými stadiony. Cítil jsem zklamaní asi jako holka, kterou borec celou dobu lakoval, že jeho kolibřík dosahuje délky dvacet centimetrů. 

Vrátil jsem se zpět do auta, vysvobodil kebab z alobalu a jal se ukojit hlad. Standartní houska, příjemné nahřátá, sice bůhvíjak nenadchne, ale ani neurazí, maso bez jakékoli své vlastní výraznější chuti, obligátní kombinace zeleniny v podobě: salát, špetka zelí, plátek rajčete, okurka. Jediné, co mi na kebabu pozitivně aktivizovalo chuťové buňky byla jeho pálivost zapříčiněna klasickým pálivým kořením, nic extra spešl. Nemilým překvapením pro mě byla zálivka nespecifikovaného druhu, ale o to nakyslejší chuti. Po ochutnání tohoto kebabu už se nikdy nebudu vysmívat městské legendě o tom, ze kebabář v nějakém blíže nespecifikovaném městě používá jako zálivku po domácku vyrobenou bio-sperma-zálivku.

Kebabárnu Pizza Kebab Zmrzlina doporučuji navštívit jen v případě, kdy jste buď alkoholem otupily veškeré chuťové buňky, anebo jste lačni po ultra-creepy zážitku v podniku rychlého občerstveni připomínajícího svým vizuálem Hitchcockovy nejděsivější filmy. Pokud zde budete hledat CHUTNÝ kebab, budete hledat marně. Jak už název vypovídá, ten je zde až na druhém miste.

Pizza Kebab Zmrzlina, Husovo nám. 92, Horšovský Týn

Hodnocení kebabárny
 • 4/10
  Prostředí a čistota - 4/10
 • 5/10
  Obsluha - 5/10
 • 6/10
  Cena - 6/10
 • 4/10
  Maso - 4/10
 • 1/10
  Zálivka - 1/10
 • 5/10
  Houska - 5/10
 • 6/10
  Zelenina - 6/10
 • 4/10
  Chuť - 4/10
4.4/10

Celkové shrnutí

Kebabárnu Pizza Kebab Zmrzlina doporučuji navštívit jen v případě, kdy jste buď alkoholem otupily veškeré chuťové buňky, anebo jste lačni po ultra-creepy zážitku v podniku rychlého občerstveni připomínajícího svým vizuálem Hitchcockovy nejděsivější filmy. Pokud zde budete hledat CHUTNÝ kebab, budete hledat marně. Jak už název vypovídá, ten je zde až na druhém miste.

Sending
Hodnocení čtenářů
4.58/10 (6 hlasů)