Grylls

Senior inspektor kebabárenKebabarny.cz
S kebabem začínal jako každý český mládenec ve dvě v noci v hladovém okýnku vedle nádraží. Osud ho zavál na nějaký čas trochu dál na východ než do Průhonic, takže kebab ve všech myslitelných formách měl možnost testovat v takříkajíc téměř starozákonní podobě. Ač nedá dopustit na pravý, poctivý Adana kebab, ke spokojenosti mu zcela postačí řemeslně podařené provedení tradičního německého dönera. I při pobytu sto kilometrů od nynější bašty Islámského státu vždy ke kebabu důsledně vyžadoval pivo, a to i přes zděšené pohledy a výhružným šepotem pronášená slova o nutnosti svaté války. Nejinak tedy činí i dnes ve všech koutech ČR.
Grylls

Že kebab nemusí být pouze zdrojem příjemného pocitu v podbřišku a výtečné chuti na jazyku, se přesvědčila mladá žena ve městě Karlshamm na jihu Švédska. S přítelem si vyrazila za zábavou a po návštěvě nočního klubu se rozhodli, že před zalehnutím do postelí ještě absolvují pozdní návštěvu nejmenovaného rychlého občerstvení. Po zdárném obdržení toužebné očekávané krmě však mezi naším párem došlo z neznámého důvodu k roztržce a muž ženu udeřil do obličeje zatím jen lehce nakousnutým dürümem. Rána pochutinou měla takovou razanci, že ženu vyřadila z jakéhokoliv dalšího případného boje a rozsekla jí ret.

Přivolaná policie pak již jen konstatovala, že žena se ještě dlouhou dobu po ataku musela opírat o zeď podniku. O dalším osudu dürümu se policejní zápis nezmiňuje. Doufáme ale, že ho někdo dojedl, protože by to byla věčná škoda. Zvlášť ve Švédsku, kde jsou ceny (nejen) kebabů šroubovány do nehorázné výše. Informace, kterou publikoval deník Sÿdostran, obletěla celou kebabárenskou komunitu, nicméně podle našich zjištění se kebabáři kvůli snížení nebezpečí plynoucího z přecpaných dürümů zmenšovat porce nechystají a v dohlednu není ani žádná evropská směrnice, která by problematiku zevrubně na šestistech stránkách řešila.

cernakronika

Foto pochází z rekonstrukce události. Při rekonstrukci nebyl zraněn ani jeden kebab.