Mehas Döner, Berlín

Grylls
Poslední příspěvky od Grylls (Zobrazit všechny)

Dnes mrkneme po čase zase do Berlína. U nás na webu recenzí z nekorunovaného hlavního města kebabu naleznete pěkných pár, za všechny ale doporučuji alespoň Emperorovu ódu na Mustafa’s Gemüse Kebab.

Tahle recenze vznikla jinak. Žádná příprava, žádný průzkum terénu, kdepak. V pátek před půlnocí jsme s manželkou vylezli z parkoviště pod Alexanderplatzem a šli se podívat na Berlínskou televizní věž, neoficiálního maskota východního Berlína. Z našeho vyhlídkového místa u nádražního podchodu, vedle partičky bezdomovců, byly vidět dvě krásně nasvícené věci. Ona otočná věž, postavená roku 1969, a kebabárna Mehas Döner. Teď jsem mimochodem zjistil, že jsem ji nevyfotil zvenčí, tak snad přežijete tu fotku staženou z netu. Počítám ale, že po přečtení recenze do tohoto podniku úplně nadšeně nepoběžíte, tak snad mi redakční rada našeho webu odpustí.

Objednal jsem klasický döner, s česnekovou a pálivou omáčkou. Musím na tomhle místě pochválit svoji brilantní němčinu, ten turek za pultem snad ani nepoznal, že nejsem němec! ( 😀 ) A to jsem si objednávku v němčině nacvičoval před podnikem stěží pět minut!

Kebabárna byla uvnitř sice prostorná a relativně pěkná, ale zdála se mi trochu špinavější, což je s podivem, když vnitřek byl na rozdíl od předzahrádky úplně prázdný.

Obsluha měla kebab hotový vcukuletu, takže ve 23:15 už jsem se i s lahváčem z večerky od naproti mohl v soukromí hotelového pokoje pustit do zdravé noční svačinky.

Jak už je v mých posledních recenzích (tadytady) zvykem, opět jsem si nepochutnal. O Mehas Döneru fakt koresponďák domů mamince psát nebudu.

Kvůli vám ale ty dojmy sepíšu. Začnu skladbou döneru. Jak můžete vidět z fotky, kebab vypadal ze zhora nezvykle fresh, bez zálivky, bez sýra, až jsem si říkal, že snad kebabář v té pokročilé noční hodině na zálivky zapomněl? První kousy do dönerka.. pořád žádná chuť, kromě nedochucené zeleniny a suché housky.. no doprčic, říkám si…

Nakonec jsem – poté, co jsem jako králíček či správný berlínský vegan hipster spořádal hrst listí a trávy – na zálivky narazil. Pálivá nepálila. Česneková nečesnekovala, ale za to v ní (nejspíš po vzoru Mustafy) bylo hodně cítit kari. Nevím, mě teda tahle kombinace rajcuje zhruba stejně jako kostýmky Angely Merkel – nepobliju se, ale olizovat se taky nebudu.

Masa bylo v döneru dost a bylo všechno uložené vespod kebabu. Bylo čerstvé, skrojené že štangle klasickou tureckou šavlí.

Celý kebab ale za mě byl takový … meh. V půlce piva a dönera mě navíc dohnala i pověstná trudomyslnost. Říkal jsem si – nijak extra si tu chvíli před půlnocí nepochutnáváš, rveš do své neustále se zvětšující pneumatiky další milion zbytečných kalorií, proč? Proč?

No a uznejte, takhle by přeci konzumace dobrého kebabu probíhat neměla. Za mě tedy – Mehas Döner je jedna z milionu berlínských kebabáren. Máte rádi kebab, máte hlad? Dostanete kebab, hlad mít nebudete. Od dobrého podniku bych ale čekal trochu víc…

Už delší dobu přemýšlím nad tím, že jak jednou zkusíte takzvaný Gemüse Kebab, kde kromě obvyklých ingrediencí najdete i pečenou zeleninu, přestane klasický kebab vašim chuťovým buňkám nakládat tolik, co dřív. Zkuste a uvidíte. A nemusíte ani do Berlína (do Mustafy, Kottiwoodu, Rüyamu a mnoha dalších), o to samé se pokouší i pánové v pražském Podolí.

Mehas Döner, Panoramastrasse 1, Berlin

Hodnocení kebabárny
 • 6/10
  Prostředí a čistota - 6/10
 • 7/10
  Obsluha - 7/10
 • 6/10
  Cena - 6/10
 • 7/10
  Maso - 7/10
 • 5/10
  Zálivka - 5/10
 • 7/10
  Houska - 7/10
 • 5/10
  Zelenina - 5/10
 • 5/10
  Chuť - 5/10
6/10

Celkové shrnutí

Dürüm za 85 Kč v množství větším než velkém, maso čerstvě nakrájené a houska propečená a vše se vzájemně bravurně doplňovalo. Poměr cena – výkon bezkonkurenční.

Sending
Hodnocení čtenářů
7.5/10 (2 hlasy)