Kebab House, Český Krumlov

Ralf

Uzavřené vnější hranice během vrcholící smrtící pandemie koronaviru pročistily Český Krumlov (fotogalerie) od hord mongolských nájezdníků s fotoaparáty. Rušné ulice turisty vyhledávaného města na Vltavě se jako mávnutím kouzelného proutku vylidnily a v jindy přeplněném centru chcípnul pes. Vzhledem k mé nesnášenlivosti vůči davům, turistům, plným ulicím a hlučným Asiatům se mi naskytla ideální příležitost užít si Krumlov jinak.

Pohled na Český Krumlov

Samozřejmě jsem si nemohl nechat ujít šanci zrecenzovat místní kebabárnu. Volba padla na podnik Kebab House, nacházející se nedaleko středu města. No, volba. Vlastně jsem ani neměl na výběr, jelikož Kebab House je jedinou kebabárnou v širém okolí. Vsadil bych svůj skalp, že v turistické sezóně musí být kebabárna imrvére v obležení zákazníků, kteří budou preferovat rychlé a levné jídlo.

Cestovní omezení zapřičinily, že místním restauratérům ubyla klientela, a ti tak tedy museli zacílit na tuzemské „paštikáře“ (mezi něž se hrdě hlásím) a náležitě tomu i uzpůsobit cenu. Na základě finančně dostupnějšího menu v místních restauracích jsem očekával, že se Kebab House ocitne na pokraji zájmu hladových výletníků, kteří dají přednost klasické restauraci. Spletl jsem se.

Pohled z mostu Dr. Edvarda Beneše

Když jsem za mostem Dr. Edvarda Beneše odbočil do Linecké ulice, v níž se nachází kebabárna, uviděl jsem na ulici tvořící se frontu před podnikem. Když jsem ale popošel blíž, bylo jasné, že ve frontě čeká jen několik lidí, kteří mezi sebou dodržují náležité rozestupy.

Fronta kvapem odcejpala a po několika okamžicích jsem se dostal na řadu a objednal si u provizorního okénka kebabárny, neboť toho času směly svou činnost restaurace a stravovací zařízení vykonávat pouze přes výdejové okénko. Co mě na výloze kebabárny zaujalo byl i nápis s asijskými znaky určený pravděpodobně pro nalákání nájezdníků z asijských stepí.

U kebabárny nebyla možnost se k jídlu posadit a civilizovaně jej zkonzumovat. Odebral jsem se do nedalekého městského parku a obsadil jako správný bezďák volnou lavičku. Rychlostí blesku jsem vyrval kebab z alobalové fólie a s uslintanou hubou se do něj zakousl.

Okamžitě se mi ovšem část obsahu vysypala na stehna, jelikož mi kebabář napěchoval maso a zeleninu do housky, která byla natržená jako prdel, kterou si vzala do parády parta zfetovaných ne*rů s letlampou.

Přiznám se, že mě tato skutečnost rozesmutnila. Smutek z natržené housky se v mžiku transformoval na nasranost a v duchu jsem se ptal, jak někdo může vědomě kurva na kebab použít takto znehodnocenou housku a ještě s úsměvem na ksichtu mu ji prodat. Kurva, co to je za člověka? Kam se podělala stavovská čest? To je takovej problém vzít novou?

No nic, až na tuto kurva nemilé překvapení, byla houska chuťově v ordnungu. Nic extra spešl, nic extra špatného, nahřátá, ale tradiční houska z velkoobchodu. U zeleniny nebylo ani moc co hodnotit, opět stejná fádní kombinace zelí, okurky a rajčat, kterou nabízí drtivá většina kebabáren. Malé plus dávám ovšem za kozí rohy, bohužel ale nepálivé.

Kebab s beraními rohy

U masa se už jednalo o lepší příběh. Chutnalo nadprůměrně, šťavnatě a v housce se nacházelo v dostatečném množství. Zálivka splnila, co jsem od ní očekával – pálila. Jemně, ne moc silně, prostě tak akorát. Žádný džihád se mi v puse protentokrát neudál, ovšem s jazykem mi zálivka lehce zacvičila.

Celkový dojem z kebabu z kebabárny Kebab House je i přes neodpustitelnou nepříjemnost s houskou lehce nadprůměrný a rozhodně neurazí. Vzhledem k lokalitě blízko centra Českého Krumlova se Kebab House nabízí jako ideální zastávka na svačinu či oběd. Pokud nemusíte mít oběd v restauraci v centru města a nechce se vám platit nadsazené ceny pro turisty za jídlo, jděte sem na kebab.

Kebab House, Linecká 52, Český Krumlov

Hodnocení kebabárny
 • 6/10
  Prostředí a čistota - 6/10
 • 6/10
  Obsluha - 6/10
 • 8/10
  Cena - 8/10
 • 8/10
  Maso - 8/10
 • 7/10
  Zálivka - 7/10
 • 4/10
  Houska - 4/10
 • 6/10
  Zelenina - 6/10
 • 8/10
  Chuť - 8/10
6.6/10

Celkové shrnutí

Celkový dojem z kebabu z kebabárny Kebab House je i přes neodpustitelnou nepříjemnost s houskou lehce nadprůměrný a rozhodně neurazí. Vzhledem k lokalitě blízko centra Českého Krumlova se Kebab House nabízí jako ideální zastávka na svačinu či oběd. Pokud nemusíte mít oběd v restauraci v centru města a nechce se vám platit nadsazené ceny pro turisty za jídlo, jděte sem na kebab.

Sending
Hodnocení čtenářů
3.25/10 (6 hlasů)