Pizza Italia & Doner Kebab (Rokycany)

Ralf

Zkraje malebného náměstí v Rokycanech naleznete v rohovém domě Pizza Italia & Doner Kebab Rokycany. Podnik je jakýmsi kočkopsem nabízejícím jak italskou pizzu, tak i naší oblíbenou turecko-německou pochutinu. Nejedná se v našich zeměpisných šířkách o nikterak vyjímečný jev. Bohužel právě naopak. Jak jsme již s kolegy upozorňovali, většinou kombinace jakýchkoli jiných kuchyní (české, italské, indické…) nebývá zrovna indikátorem kvalitního kebabu. Moji odvahu rozrazit dveře zdejší kebabárny podpořily vesměs příznivé recenze, ale i skutečnost, že z Rokycan jsme vám, kebabárenským fanouškům, ještě žádnou recenzi nepřivezli.

Chvilku jsem očima sjížděl tabulku s nabídkou kebabárny, než jsem si objednal kuřecí dürüm s chilli a kari omáčkou za krásných 80,- Kč. Výjimečně jsem vynechal své obligátní: „a hodně pálivý“. Obsluha se dala do díla. Mezitím jsem se snažil nafotit interiér. K tomu jsem ovšem neměl úplně vhodné podmínky, a proto prosím omluvte sníženou kvalitu fotografií interiéru.

Během fotodokumentace se mi nervozitou klepala ruka jako masturbujícímu vetchému starci. Před kebabárnou Pizza Italia & Doner Kebab Rokycany jsem na místě pro invalidy zaregistroval černý sportovní vůz s „náhodně“ vygenerovanou SPZ typu AAA 999999. Ten patřil bezpochyby mladým invalidům v teplákových soupravách a kožených bundách okupujících vedlejší stůl. Obával jsem se, aby mě nezmerčili a já neskončil nasekanej v další štangli kebabu.

Samotné vnitřní prostory kebabárny vybízejí zákazníky k relativně slušnému posezení. Na romantickou večeři při svíčkách nebo žádost o ruku to sice není, ale narvou se sem zhruba dva tucty kebabuchtivých zákazníků, kteří si chtějí na jídle pošmakovat u stolu v čistém prostředí a nevadí jim, že svůj zadek vtisknou do koženkové sedačky.

Když jsem se kebabářovi při přípravě mého durümu zvídavě díval pod ruce, kterak připravuje moji objednávku, jen jsem žasl, jak velkou porci masa do dürümu balí. Chvilku se mi zdálo, že mi tam nasekal porci masa o velikosti batolete. Rovněž jsem kvitoval, že zelenina představovala množstvím opravdu přílohu a kebabář se jí nesnažil napěchovat dürum, aby zamaskoval menší množství masa.

Usadil jsem se ke stolu, kam mi obsluha donesla na podnose mého macka. Opatrně jsem jej rozbalil z alobalu a rovnou se zakousl do zlaté žíly (označení kebabáře Gryllse pro místo v kebabu/dürumu napěchované převážně masem). Voňavá placka mi v ústech křupala stejně jako když se procházíte po čerstvě napadaném sněhu. Hodnocení zeleniny vždy beru jako nutné zlo, protože co ku*va hodnotit na salátu, rajčeti, zelí, pokud vám tam kebabář nenarve močůvku nebo zahradní kompost? Na tom přeci nelze nic zkazit, nebo se pletu? Za mě v cajku tedy.

Nyní přejděme k tomu nejdůležitějšímu masu a zálivkám. Miluji kombinaci pálivé chilli a kari omáčky. Je to vždy taková „bittersweet symphony“ v mojí dutině ústní jemně šolíchající moje chuťové buňky. Nejinak tomu bylo ani v Rokycanech. Obě omáčky snesou hodnocení vynikající. Jen malinkatá výtka směřující na pálivost chilli omáčky, ta by mohla být o pár voltů vyšší. Ke zlatému hřebu dürümu – a jeho masová náplni – mám v zásobě jen superlativy. Ano, pořád to není úplné kebabové gastroporno, ale jde to správným směrem.

Štavnaté a perfektně propečené maso se vyznačovalo exotickou a kořeněnou chutí. Naprostá slast. O jeho množství se nebudu znovu zmiňovat… V okamžiku, kdy jsem do sebe nasoukal poslední sousto, jsem zjistil, že s tím příměrem k batoleti jsem nebyl daleko od pravdy. V mžiku se mě zmocnil pocit, že porodím minimálně tuleně. Sebral jsem veškeré síly a pomalým a jistým krokem jsem se odebral do auta, kde jsem si musel dát dvaciáše a zapřísahal se, že kebab nechci vidět minimálně dvě neděle.

Pizza Italia & Doner Kebab, Míru 9, Rokycany

Hodnocení kebabárny
 • 8/10
  Prostředí a čistota - 8/10
 • 8/10
  Obsluha - 8/10
 • 7/10
  Cena - 7/10
 • 9/10
  Maso - 9/10
 • 8/10
  Zálivka - 8/10
 • 7/10
  Houska - 7/10
 • 7/10
  Zelenina - 7/10
 • 9/10
  Chuť - 9/10
7.9/10

Celkové shrnutí

Máte-li cestu do Rokycan, rozhodně tento podnik stojí za návštěvu. Za rozumný peníz zde dostanete na česk poměry chuťově i podílem masa nadstandardní kebab. Kdo nevěří, ať do Pizza Italia & Doner Kebab Rokycany běží.