Samer Kebab, Poděbrady

Emperor
Poslední příspěvky od Emperor (Zobrazit všechny)

Tradiční české lázeňské město, co si asi tak dát k místní minerálce z lázeňského parku? No jistěže kebab! Takový česko – orientální, ale nepředbíhejme.

Dříve jsem výlety sám či s partnerkou a posléze manželkou plánoval tak trochu podle toho, kde by tak mohla být spolu s dalším turistickým cílem i dobrá kebabárna. Po úspěšném rozmnožení se přibylo k cíli výletu – tedy k vidění něčeho hezkého, zkebabování se – dále něco jako kde by mohlo být dětské hřiště nebo kde bude dostatek podnětů k zabavení dítěte. Poděbrady a okolí naštěstí splňují všechny tři prvky. Je to hezké město a i Polabí je pecka, kebab hier, brouzdaliště v parku pro dítě hier, výlet může začít!

Nebudu se rozplývat nad lázeňským parkem a posedávajícími rekreanty, to možná až mi bude třeba sedmdesát. Stejně tak nebudu popisovat ono brouzdaliště, na to už jsem pro změnu starej a taky bych se do něj nevešel. Ale pln odhodlání vám zrecenzuji místní kebabárnu Samer Kebab! Na to mám, troufnu si říct, takřka nejlepší kvalifikaci v České republice.

Již zvenčí je patrné, že se nejedná o klasickou kebabárnu, alébrž tak trochu paskvil á la hospodo-kebabárna, což je vlastně, když o tom zpětně přemýšlím, vlastně úplně nejlepší možná kombinace. Hodíte do sebe pár kousků a pak na zahnání hladu do sebe šoupnete dürüm a zase pár kousků, pak fernet, rum, slivovici, döner, to vše pak před spaním vyhodíte u Labe pro labutě a jde se spát. Jenže já byl v Poděbradech autem a pod dvojím dohledem, takže tohle je trochu jiná pohádka.

Tudíž jsem se usadil a číšník, český fousek, mně donesl menu s hospodskou, tedy nápojovou a jídelní, variantou. Interiér hospody, pardon kebabárny, byl na první pohled super. Ono to na první pohled je bohužel příznačným přízviskem pro tuto kebabárnu. Hezké boxíky, dobře barevně a vkusně sladěné, venkovní zahrádka se slunečníky a výhledem na náměstí, za barem se točí dvě štangle a hned trojitá obsluha. Ale jelikož jsem musel také na WC, tak musím dát body trochu dolů. Záchody na klíč u obsluhy ještě beru, že je to však někde bokem u infocentra města, už je zvláštní, a vnitřek bych tedy nepřál moc nikomu, prostě taková hospodská pětka v osmdesátých letech.

Zpět ke kebabu. Nebyl čas ptát se, kdo je kdo (prostě využít čas, kdy dítě neřve a má tak nějak obstojnou náladu), jsem si v cukuletu objednal dürüm. I jsem ve spěchu opomněl sdělit, že chci kuřecí variantu, tudíž jsem dostal „hovězí“. Kouknul jsem očkem na bar a za bar. První překvapení bylo, že mnoho středovýchodních typů se za barem nenachází, druhé překvapení, tak již nějak v Čechách obligátní, že jsem dostal již nakrájené maso z hrnce. A já ti nevím, Karle, ale prostě to nebyla žádná sláva. Maso prostě nevýrazné, takové zvláštní. Nemohu říct špatné, to určitě ne, jen mi k tomu něco chybělo.

Tortilla na dürüm byla průměrná a měla být propečenější. V zelenině byl mimo tradičních salátů prostor třeba i pro petržel, aspoň něco. Zálivku jsem objednal pálivou a bylinky. Ve zkratce bylinková nevýrazná, ale ostrou zálivku vcelku chválím. Jako celek mi tomu ale něco chybělo. Jako najedl jsem se, snědl jsem vše a nic mi pak nebylo, ale nějak to celé nešlo dohromady a úplně jsem si nepochutnal. Po prohlédnutí exteriéru a interiéru a kmitající obsluhy jsem očekával lepší gastronomický zážitek a asi jsem měl i přehnaná očekávání.

Mimo to musím velmi pochválit obsluhu, kterou jsem poprosil o dvě kolečka okurky pro dítě a která mi přinesla celý talířek této zeleniny, aniž by si ho chtěli naúčtovat. Za to pro změnu palec nahoru a i dýško si kluci zaslouží. Oni se totiž fakt snažili a až na ten hrncák a víc prohřátou tortillu nemám moc co vytknout. Byl to prostě klasický kebab, jen já už bych rád nějakou nadstavbu, co potěší, ale ta se zde nekonala.

Pokud si chcete dát pár piv v hospodě a k tomu kebab, jste na správném místě a neodejdete zklamáni. Pokud však hledáte něco speciálního, musíte jinam.

Samer Kebab, Jiřího náměstí 19/26, 290 01, Poděbrady

Hodnocení kebabárny
 • 7/10
  Prostředí a čistota - 7/10
 • 8/10
  Obsluha - 8/10
 • 7/10
  Cena - 7/10
 • 6/10
  Maso - 6/10
 • 6/10
  Zálivka - 6/10
 • 5/10
  Houska - 5/10
 • 6/10
  Zelenina - 6/10
 • 6/10
  Chuť - 6/10
6.4/10

Celkové shrnutí

Pokud si chcete dát pár piv v hospodě a k tomu kebab, jste na správném místě a neodejdete zklamáni. Pokud však hledáte něco kebabspeciálního, něco co se vymyká průměrnému kebabu, musíte zřejmě jinam.

Sending
Hodnocení čtenářů
6.67/10 (6 hlasů)