Kebab Kompas, Ostrava

Emperor
Poslední příspěvky od Emperor (Zobrazit všechny)

Výlet po kraji rázovitém, s rodinkou do zoo a na další místa za účelem zabavení malého čerta. K večeru již utahán, se vracíme tramvají směrem k našemu ubytování a najednou zahlédnu z okna se mihotat, ligotat, blyštit a třpytit se slunéčko, které vycházelo v jasných červánkách a pod ním se na budově před zastávkou tramvaje skví nápis KEBAB.

Okamžitě vystupovat! Inspektorská čest velí se po hlavě vrhnout do další neprobádané provozovny. Letím i s kočárkem, protože kebab a protože hlad, dítě nechávám na pospas osudu před kebabárnou (dobře to kecám, manželka je mi v patách a dítě za letu chytá a z dálky křičí: „jeden kebab box s hranolkama“).

Vrzly dveře, vrzly v pantu, vešla banda… no nic, ocitl jsem sám se před pultíkem ve vskutku miniaturní kebabárně, kde by větší než malé množství osob mělo problém se vzájemně nevhodně neotírat, či alespoň v každém případě by nebylo možné dodržovat koronapravidlo o rozestupech. Jako tradičně jsem se jal objednat dürüm.

Bohužel jsem zapomněl obsluze sdělit, že maso požaduji pouze kuřecí a až v průběhu přípravy, když jsem viděl, že po chlebu se válí mimo masa kuřecího i klasický sekanovitý mix neznámého původu zalitý zálivkami, jsem si uvědomil, že teď už je na změnu objednávky pozdě. Inu, výchova dětí člověka vyčerpá natolik, že zapomene obsluze kebabárny sdělit i tu naprosto nejpodstatnější část své objednávky. Zachránil jsem alespoň objednávku manželky, která následně ve svém boxu měla jen maso kuřecí (čímž jsem vlastně zachránil večer, žena jiné než kuřecí odmítá, takže by možná pokrm nejedla, byla by hladová a pokud již máte někdo zkušenost s ženou hladovou, jistě mě nyní chápete).

Zpět k masu. Mohu zhodnotit obě varianty a hned na začátku musím obsluhu pochválit, obě masa byla čerstvě nakrájená! To se stává tak v 10 % případů a popravdě i zde si myslím, že se jednalo spíše o dílo náhody, že jsem prostě přišel v onen okamžik s velkým O, kdy se měly plnit hrnce nařezaným masem. Iluze si v České republice ohledně hrncáků nedělám. V každém případě jsem měl maso čerstvé, heč. Zároveň ho bylo hodně a taky bylo dobře okořeněné, zvláště kuřecí varianta. Ale extra kritický nemůžu být ani k sekané variantě, v rámci možností byla prostě dobrá.

Houska byla výborně dokřupava propečená, opět možná dílem náhody, protože v době zapékání chleba připravoval kebabmistr druhý pokrm pro ženu (myšleno druhý pokrm z naší dvojí objednávky, ne že by žena byla takový buřt a dávala si dvě porce). Takovému chlebu nemám co vytknout, neblimbá se pak jak oslí penis ve větru a lépe se drží, navíc chuťově je propečenější vždy lepší.

Zálivky jsem měl, už takřka obligátně, chilli a bylinky. A i zde musím stejně jako již několikrát v poslední době celkem pochválit variantu pálivou a zároveň zkritizovat bylinkovou variantu, která nebyla příliš výrazná a zasloužila by si třeba čerstvou petržel či koriandr.

K zelenině nemám moc co napsat, vyjma toho, že byla čerstvá, což je samozřejmě základ. Jinak se jednalo o variaci na zelí a zelí, nic extra navíc.

Obsluha pochopila moji objednávku, vyvarovala se hrncáku, měla uvnitř čisto, takže za mě pohoda. Navíc působil jako celkem sympaťák. K interiéru obecně není moc co napsat, alébrž je zde opravdu minimální (ale čistý).

Na druhou stranu, šel jsem si objednat kebab a nepotřebuji taneční parket, abych při objednání pokrmu tancoval a dělal s obsluhou zvedačky jako Patrick Swayze v Hříšném tanci. I když scénář, jak člověk přijde do kebabárny, řekne: „kebabář nebude sedět v koutě“ a nadhodí si opáleného baculatého týpka nad hlavu a vynese ho ven, zatímco jeho inspektorský kolega uvnitř provozovny spořádá štangli kebabu… Zde na to prostor prostě nebyl.

Abych nezapomněl, cena za dürüm je 85 Kč, opakuji 85 Kč! To je pro mě cena zcela nevídaná, zvyknuvší na pražské ceny. Navíc když vezmu v potaz tu prasečí porci. Nice.

Kebab Kompas, Bohumíra Četyny 19, Ostrava

Hodnocení kebabárny
 • 6/10
  Prostředí a čistota - 6/10
 • 7/10
  Obsluha - 7/10
 • 10/10
  Cena - 10/10
 • 8/10
  Maso - 8/10
 • 7/10
  Zálivka - 7/10
 • 7/10
  Houska - 7/10
 • 6/10
  Zelenina - 6/10
 • 8/10
  Chuť - 8/10
7.4/10

Celkové shrnutí

Dürüm za 85 Kč v množství větším než velkém, maso čerstvě nakrájené a houska propečená a vše se vzájemně bravurně doplňovalo. Poměr cena – výkon bezkonkurenční.

Sending
Hodnocení čtenářů
6.8/10 (5 hlasů)