Istanbul Kebab Ostružnická (Olomouc)

ObiWanKebabi
Poslední příspěvky od ObiWanKebabi (Zobrazit všechny)

Přestože je mým obvyklým rajonem Plzeň a blízké okolí, rozhodl jsem se vyluštit záhadu ztraceného kebabáře v Olomouci, na kterého nás upozornil čtenář Jakub. Poháněn investigativně-detektivními vzory, jakými jsou Kojak, Josef Klíma nebo Erin Brockowich, jsem zjišťoval, co je pravdy na informaci, že se postarší a oblíbený kebabář z Kebab Housu U Bystřičky vrátil do Sýrie.

Nebudu nikoho dlouho napínat, i přes veškeré vynaložené prostředky, nasazené technologie, finance, volavky a úsilí jsem nezjistil vůbec nic. Tedy o ztraceném kebabáři jsem nezjistil vůbec nic, v rámci pátrání jsem totiž alespoň navštívil dva sesterské kebabové podniky operující v Olomouci pod značkou „Istanbul Kebab“. Minimálně v prvním případě mě kebabárna rozradostnila a byl jsem rád, že jsem do historického města zavítal.

První Istanbul Kebab se nachází v Ostružnické ulici poblíž radnice v centru Olomouce. Nerad bych z recenze kebabáren udělal cestopis, trabanta nemám, ale musím říct, že celé centrum Olomouce je uchvacující. Jako historické centrum na mě vlastně působilo celé město a byl jsem překvapen, na jak málo kebabáren jsem narazil. V porovnání s Plzní nebo Prahou se počet provozoven dal spočítat na prstech jedné ruky.

Kebabáren je v Olomouci sice menší počet, ale za to poměrně originálních. Istanbul Kebab Ostružnická je malou provozovnou, kde najdete přibližně osm až deset míst k sezení, což provozovně přidává na fastfoodovském looku. Exteriér a poutače jsou jak jinak než červené, ale přeci jen o něco více splývají s historickým prostředím. Sice minimálně, ale s ohnivými poutači po Plzni se to nedá srovnávat.

Zmínil jsem originalitu, která směřuje k nabídce produktů. Všiml jsem si, že můj kolega Emperor minimálně jednou narazil na Hawai styl některých kebabů, do kterých se přidává ananas, já se s tím setkal poprvé až v Olomouci.

Nabídka v Istanbul Kebab Ostružnická je výborná, kromě zmíněných Hawai kebabů si můžeme dopřát i Pomes kebab/dürum, který je obohacen hranolkami nebo speciální Istanbul kebab obsahující olivy, feferonky a sýr. Jinak jedeme na mainstreamovější vlně klasických kebabů, dürumů, talířů, boxů + halloumi kebabu nebo falafel kebabu.

Já se rozhodl u přátelského kebabáře vyzkoušet právě Pomes dürum za devadesát korun a ačkoli jsem z toho byl nervózní jako Tomáš Ujfaluši,  byl jsem mile překvapen s jakou lehkostí a samozřejmostí se chuť kebabu v tortile doplňovala s hranolkami uvnitř. Na rozdíl od Ujfalušiho tam v mém případě hranolky byly a částka seděla. A nejen to, celý kebab mě výtečně zasytil v podstatě na celý den, z čehož by zřejmě neměl radost Petr Havlíček, ale ObiWanKebabi rozhodně ano.

Pomes dürum obsahoval kromě hranolek mix masa, ledový salát s kousky okurek a rajčat, červené a bílé zelí doplněné mrkví a petrželkou s pálivou omáčkou. Všiml jsem si jedné sympatické věci, kebabář mi do tortily dal jen jednu ze tří omáček, většinou si nechávám namíchat všechny a je pravda, že z kombinace česneku/chilli/kari/bylinek jsem občas trochu rozpačitý (rozpačitá z toho byla celá Redakční rada, když toto přiznání kolegy ObiWana četla 😀 – pozn. redakce). S jednou omáčkou měl kebab přeci jen větší říz a chuť se neutápěla mezi jinými. Stejně tak bych vyzdvihnul i čisté prostředí, které kmitajícímu a opravdu ochotnému kebabáři jen prospívá.

Istanbul Kebab Ostružnická 3, Olomouc

[hmapsprem id=33]

Hodnocení kebabárny
 • 8/10
  Prostředí a čistota - 8/10
 • 9/10
  Obsluha - 9/10
 • 7/10
  Cena - 7/10
 • 8/10
  Maso - 8/10
 • 8/10
  Zálivka - 8/10
 • 8/10
  Houska - 8/10
 • 9/10
  Zelenina - 9/10
 • 9/10
  Chuť - 9/10
8.3/10

Shrnutí

Istanbul Kebab Ostružnická nabízí (nejen) pro přespolní originální produkty skvělé chuti, příjemné prostředí a vstřícnou obsluhu. Cenově se pohybuje o něco výše, ale tady si člověk rozhodně připlácí za kvalitu, kterou k dokonalosti dovádí spousta detailů v čele s originálními ingrediencemi.

Sending
Hodnocení čtenářů
6.19/10 (13 hlasů)