Kebab Drinopol

Kebab Drinopol (Praha – Břevnov)

Emperor
Poslední příspěvky od Emperor (Zobrazit všechny)

Již potřetí jsem se vypravil na pražský Břevnov, abych dokončil místní trilogii (I. díl, II. díl) a nabídl našim čtenářům kompletní srovnání místních provozoven. Tentokrát to byl Kebab Drinopol. Nyní je úkol splněn a jako Frodo z Pána prstenů mohu odhodit pomyslný ubrousek opatlaný od kebabové zálivky do koše (v knize a filmu znázorněno pomocí prstenu a Mordoru).

Je s podivem, že se kebabárny na Břevnově rozmohly jako houby po dešti. Troufám si říci, že jedním z důvodů může být takřka dokonalá kebabárna MyWay v blízkosti tramvajové zastávky U Kaštanu (jedna stanice od Drinopolu). Ta v okolí udělala natolik pozitivní reklamu blízkovýchodní pochutině, že v březnu nově otevřela kebabárna na Drinopolu a v dubnu již také hodnocená kebabárna Kebab House u zastávky Marjánka, která je opět pouhou jednu zastávku od Drinopolu v druhém směru. Neboli, na třech po sobě jdoucích zastávkách se zde nacházejí v současné době tři kebabárny.

Co nabízí: Döner, Dürüm a jako přílohu například hranolky, možná také vegetariánská verze s falafelem.

Interiér: Velmi příjemný. Uvnitř se nachází dva stoly s židlemi plus několik barových stoliček. Jelikož byla v době mé návštěvy vcelku zima, pozitivně kvituji i teplo uvnitř provozovny, vůně masa pochopitelně nesměla chybět. Na zdi se nachází velký obraz levandulového pole a i přes intenzivní přemýšlení jsem nepřišel na jedinou spojitost mezi kebabem a levandulí.

Kvalita služeb: Kebab Drinopol by mohla být nadprůměrná kebabárna, KDYBY se naučili sedmero kebabárenských pravd, řídili se podle toho a každé ráno si opakovali – nebudu vyndavat maso z hrnce, nebudu vyndavat maso z hrnce, nebudu vyndavat maso z hrnce! Je to opravdu škoda, protože důvodem je pouze lenost. Byl jsem uvnitř podniku cca 30 minut a viděl obsluhu několikrát nařezat maso “do foroty”, prostě aby urychlil další objednávku.

Tudíž maso nebylo chuťově špatné, nebylo hozené do friťáku či mikrovlnky (to by se mi asi splašily kladiva), ale bylo studené, chuťově dobré, ale je to prostě velké a zbytečné minus. Objednal jsem si malý talíř a malý rozhodně nebyl, celkem bych chtěl vidět toho vepře, co do sebe nacpe velký talíř. Moje druhá objednávka byla falafel v tureckém chlebu (abych se pořád necpal masem).

Ko odběru bylo pouze maso kuřecí, dostatečně je popsáno výše. Jinak zelenina byla výborná, dva druhy salátu, kořeněná cibulka, velmi oceňuji přidanou feferonku, která přiměřeně pálila a jídlo kvalitativně povýšila (minimálně mě ohřála ústa, abych mohl ohřát studené maso). Houska byla čerstvá a voněla, falafel byl trochu připálený, ale v normě.

Na výběr jsou klasicky 3 omáčky (pálivá, bylinky, česnek) jejich množství je až přehnané, jak když vaše jídlo dostane polévkovou naběračku zálivky, ale není to mínus. Byla velmi dobrá, v mém případě bylinky a pálivá, proto můj talíř vypadal jak vlajka SK Slavia Praha.

Obsluha: V podniku obsluhoval jedinec původem pocházející z Libanonu, jak jsem při nezávazné komunikaci zjistil. Rozuměl velmi dobře česky, dokonce nepopletl moji spletitou objednávku (falafel nabízejí pouze jako dürüm, ale já chtěl döner). Byl velmi přátelský a snažil se.

Co musím neskutečně pochválit byla čistota. Po každém zákazníkovi umyl stůl a vše kolem pomocí saponátu, opakovaně myl i prostor, kde pracoval. Palec nahoru, v kebabárně by se dalo i operovat – což možná dělal dotyčný v Libanonu, než se rozhodl vydat do světa a nezakotvil ve stověžaté matičce Praze, šťastlivec. Další plus, které jsem ocenil až po příchodu domů, byl telefon do provozovny, kde jsme s moji spolustolovnicí nechali tašku se cvičením.

Po dohodě byla taška uschována a druhý den vyzvednuta. Opět palec nahoru. Jenže se opět musím vrátit k problému maso z hrnce. Když budu parafrázovat film Jak básníci přicházejí o iluze: „Človeče, prosim vás, vždyť vy ste ho přeříz.“ Neboli, na tuto výtku nejde u obsluhy zapomenout.

Cena hlavních pokrmů: Na Prahu průměrná cena. Döner 75 Kč a se sýrem 85 Kč, Dürüm za 90 Kč. Porce jsou spíše větší, což vždy ocením.

Kebab Drinopol, Bělohorská 240/81, Praha – Břevnov

Hodnocení kebabárny
 • 10/10
  Prostředí a čistota - 10/10
 • 8/10
  Obsluha - 8/10
 • 8/10
  Cena - 8/10
 • 7/10
  Maso - 7/10
 • 8/10
  Zálivka - 8/10
 • 7/10
  Houska - 7/10
 • 8/10
  Zelenina - 8/10
 • 7/10
  Chuť - 7/10
7.9/10

Celkové shrnutí

Kdyby nebyla v blízkosti kebabárna MyWay, určitě bych vám návštěvu doporučil. Ale i tak návštěvou neprohloupíte a pokud obsluze naznačíte, že chcete čerstvě okrájené maso z grilu, budete velmi spokojeni, až na teplotu masa jsem si v rámci možností pochutnal.

Sending
Hodnocení čtenářů
7.25/10 (4 hlasy)