ObiWanKebabi

„Kebab u Tuzexu“ je rohová provozovna v Palackého a Puškinovy ulice v úzkém centru města Plzně. Poloha je velmi výhodná vzhledem k vyšší koncentraci lidí, ať už studujících, kteří mají v blízkosti několik budov Západočeské univerzity spolu s menzou, ale také pracujících, kteří v těsné blízkosti obývají několik kancelářských či administrativních budov. O výhodě této polohy svědčí kromě jiného také velká konkurence v podobě dalších kebabáren/pizzerií nebo standardních restaurací a bister.

Kebab u Tuzexu je na první pohled nepřehlédnutelná provozovna. Láká do všech směrů červeno­jídelními poutači a člověk pohybující se v centru města se jí nevyhne. Samotná kebabárna je opravdu malá, až těsná, a nenabízí žádná místa k sezení. V podstatě je pohodlnější při nákupu využít spíše venkovní okénko než se mačkat uvnitř. Tato situace nastane, pokud počet zákazníků překročí číslo tři (nebo jedna, pokud by tím jedním byl George R. R. Martin hledající inspiraci pro další díl Hry o trůny).

Interiér působí tedy lehce stísněně, na druhou stranu Kebab u Tuzexu nemá ambici stát se restaurací s Michelinskou hvězdou a opravdu soustředí svou pozornost spíše fastfoodovým nadšencům a nadšenkyním, kteří se potřebují občerstvit při cestě, popřípadě doma, a nikoli v samotné kebabárně. Nabídka provozovny je ve všech ohledech standardní. Můžeme zde nalézt klasický kebab v tureckém chlebu, dürum, döner box, kebab talíře s hranolky, rýží nebo nudlemi, ale také těstovinové, kuskusové nebo zelné saláty.

Přestože je nabídka méně nápaditá, v kategorii poměru cena/výkon můžou být fanynky a fanoušci kebabu nadšeni. Minimálně mnou objednaný malý dürum splňuje veškerá očekávání, která do něj může (nejen!) vyhladovělý člověk vložit za svých sedmdesát korun. Příjemná obsluha s úsměvem přijímá objednávku, na výběr jsou dva druhy masa – kuřecí a telecí. K objednanému mixu masa v tortile přijdou ještě základní suroviny, ať už je to výběr ze salátů, zelí, cibule, sýr nebo tři možné druhy omáček (česneko­bylinková, chilli­pálivá a jedna, bohužel, neidentifikovatelná).

Chuťově vyrovnaný dürum působí na první pohled obyčejně, ale uvnitř skýtá bohatou směsici chutí a nálad, jež nepřehlušuje ani zbytečně moc cibule (rozmáhající se nešvar) či masa, které by své další chuťové souputníky ubíjely a stavěly je na druhou kolej. Dokonale vyváženou chuť sráží snad jen málo pálivá omáčka, které by větší říz nejen slušel, ale samotný dürum by tak mohl vystřelit člověka do lahodných kebabových výšin. V tomto případě člověk zůstal v kebabovém základním táboře s Pavlem Bémem, spíše než na kebabovém vrcholu, ale i přesto je spokojený velmi dobrým chuťovým výhledem.

Kebab u Tuzexu, Palackého 87/13, Plzeň – ­Jižní Předměstí

Hodnocení kebabárny
 • 6/10
  Prostředí a čistota - 6/10
 • 8/10
  Obsluha - 8/10
 • 8/10
  Cena - 8/10
 • 7/10
  Maso - 7/10
 • 6/10
  Zálivka - 6/10
 • 7/10
  Houska - 7/10
 • 7/10
  Zelenina - 7/10
 • 7/10
  Chuť - 7/10
7/10

Celkové shrnutí

Největší devízou Kebabu u Tuzexu je poměr ceny a výkonu. Za málo peněz dostaneme hodně kebabové muziky, která potěší každého, kdo si chce tak trochu po „fastfoodovsku“ zatančit bez toho, aniž by hledal pohodlí nebo zázemí větší provozovny.

Sending
User Review
7.71/10 (14 votes)