Ahura Kebab (Karlovy Vary)

Ralf

Pracovní povinnosti mě odvelely na služebku do Karlových Varů a samozřejmě jsem toho využil k prozkoumání úrovně místních kebabáren.

Někdo v Berouně řekne Beroun a někdo, jako já, potřebuje vždy v Karlových Varech urgentně močit. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Proč to zmiňuji? Doufám, že zveřejněním svého problému se ho jednou provždy zbavím, a příště nebudu muset zas ochcávat Grandhotel Pupp. Tolik k mým urologickým problémům a teď již k Ahura Kebabu.

Chtěl jsem si pochutnat, a proto jsem nechtěl jít hned do první kebabárny, která mi cvrkne cestou do nosu. Prošel jsem si tedy nejprve hodnocení místních podniků. Výborné hodnocení na webu mě zlákalo k návštěvě karlovarské kebabárny Ahura Kebab. Kebabárnu není příliš těžké najít. Nachází se na Zeyerově ulici v centru města.

Podnik neoplývá zrovna dvakrát velkým prostorem ke konzumaci. K sezení slouží jen několik podsedáků pohozených na výklenku výlohy bez stolků. Ke konzumaci „na stojáka“ jsou určeny pouze dva vyšší hliníkové stolky. Za dobu, co jsem strávil v kebabárně, jsem byl jediný, který si kebab snědl přímo na místě. Všichni ostatní si brali své objednávky s sebou.

Když jsem si prohlížel kebabárnu, narazil jsem na íránskou vlajku a z toho si odvodil, že provozovatel kebabárny bude pocházet z této země. Kebabář byl milý, usměvavý a ochotný.

Musím se ovšem přiznat, že mě trochu zarazilo složení místních zákazníků. S výjimkou jedné postarší dámy se jednalo na první pohled o velmi svérázné osoby. O zábavu se v Ahura Kebabu nejprve starala sociálně nepřizpůsobivá rodinka s dítětem, kterou poté vystřídal mladý pár evidentně holdující drogám. Všichni měli ve zvyku kebabářovi tykat, což mu evidentně nebylo po chuti, ale snažil se být stále „keep smiling“. Jeho přístup jsem obdivoval, neboť bych tohle osobně nevydržel.

Poručil jsem si klasický döner kebab s kuřecím masem, se vším, hodně pálivý a s kombinací kari a pálivé omáčky. Cena 90,- Kč.

Kebabář se dal do práce. Ze štangle s kuřecím masem odkrájel elektrickým nožem plátky masa, rozevřel dokořán housku a začal do ní vkládat nakrájené maso. Na chvilku jsem se zděsil, když jsem viděl, že se v housce nacházelo pouze několik drobků masa a už do housky začal vkládat přílohy. Jednalo se naštěstí jen o první podkladovou vrstvu masa, na níž vrstvil další a další plátky masa a ingredience.

Přitiskl jsem oba cípy housky k sobě a zahryzl se do kebabu jako bobr do kmene stromu. Houska příjemně křupala jako kolena seniora s artrózou nejvyššího stupně, zelenina svěží jako ranní rosa a delikátní maso v hojném množství. To vše podtrženo vynikajícími omáčkami.

Kari omáčku jsem měl v kebabu poprvé a její kombinace s pálivou omáčkou opravdu stála za to. Ahura Kebab mohu s klidným svědomím doporučit k návštěvě. Cena kebabu je zde sice o něco vyšší, než je člověk z jiných krajských měst zvyklý, ale jdete najisto na chutný kebab. Jednoznačně doporučujeme! 😊

Ahura Kebab, Zeyerova 276/11, Karlovy Vary

Hodnocení kebabárny
 • 6/10
  Prostředí a čistota - 6/10
 • 9/10
  Obsluha - 9/10
 • 6/10
  Cena - 6/10
 • 9/10
  Maso - 9/10
 • 10/10
  Zálivka - 10/10
 • 8/10
  Houska - 8/10
 • 9/10
  Zelenina - 9/10
 • 9/10
  Chuť - 9/10
8.3/10

Celkové shrnutí

Ahura Kebab se nachází v centru Karlových varů hned naproti Grandhotelu Ambassador. Velmi příjemná obsluha vám v této íránské kebabárně připraví opravdu chutný kebab. Návětěvou tohoto podniku nešlápnete vedle.

Sending
Hodnocení čtenářů
8.33/10 (3 hlasy)