Grylls
Latest posts by Grylls (see all)

Na zrecenzování kebabáren v pražských Vršovicích jsme se v posledních týdnech vrhli s takovým nadšením, jako Jindra Forejt po lajně koksu na vyrýsovaného prostituta. Podniky na Vršovickém náměstí i na Vršovické ulici už jsou za námi, kebabárna Checkout Food před námi.

Nachází se na velmi strategickém místě ve Francouzské ulici, kousek od zastávky tramvaje a vstupu do místa s nejvyšší koncentrací fousatých dřevorubců hmotnostní kategorie do 49 kilogramů a biodívek s česneky v podpaží v Praze, tedy Krymské ulice. Jestli je o žaludky pražských hipsterů dobře postaráno, zjistíme v dnešní recenzi. Na kebabárnu Checkout Food  se nám opět sešlo několik doporučení a žádostí o zrecenzování, proto jsem v jeden páteční večer rozrazil dveře podniku se značnou nedočkavostí.

První, co mě při vstupu trochu zarazilo, bylo provedení interiéru. Ten se rozhodně vymyká zavedenému standardu českých kebabárem, nejsem si ale jistý, jestli bych to označil za klad, či zápor.

Relativně velký prostor skýtá kvůli nepraktickému dispozičnímu řešení pouze minimum místa na sezení. Ještě, že jsem na recenzi dorazil vozem, a mohl se tak s kebabem bleskově přesunout do zázemí vlastního bytu, jinak bych byl nucen pochutinu spořádat na stojáka před podnikem. Moderně pojatá výzdoba interiéru v sobě kombinuje surfové prkno a bílé dlaždičky jak z Formanova Přeletu nad kukaččím hnízdem.

Lehce vyveden z míry jsem pak selhal při objednávce a poručil si do kebabu pálivou omáčku na kečupové bázi, což normálně vzhledem k hluboce zakořeněnému odporu ke kečupu nedělám. V nabídce již byl jen jeden další typ zálivky, bohužel ale nevím, jestli to byla bylinková nebo spíš česneková. Maso bylo v době mé návštěvy pouze hovězí, i když kuřecí asi (podle zbytků na noži u prázdného druhého grilu) taky mívají.

Rekapitulace – objednán dürüm (zde nazývaný wrap) s pálivou omáčkou a hovězím masem, bez jakýchkoliv potíží. Obsluha česky mluví jako když bičem mrská, což mě vede ke geniální dedukci svou odvážností a bystrostí připomínající myšlenkové pochody Sherlocka Holmese – jsou to Češi.

„Můj“ kebabář s čapkou se s vervou  pustil do práce. Vše měl hotové velmi rychle a wrap krásně zapekl, jak se v kebabárnách na úrovni sluší a patří, ale má nálada už v tu dobu byla na bodu mrazu. Množství masa, které do mého kebabu totiž přišlo, bylo už na zběžný pohled přes pult pod kebabářovy ruce opravdu malé a i ta tortilla se mi zdá nějaká zcvrklá… no nic, zaplatit a rychle domů jíst.

Rozbaluji, zakusuji. Chuťově je kebab kvalitní, a to jak masem, tak překvapivě i zálivkou. Ta sice pálí jen tak příjemně, symbolicky, ale je velmi dobře dochucená. Množství cibule v kebabu je ideální, nepřehlušuje vše ostatní. Tortilla placka je chuťově také super, není to klasická placka používaná ve většině kebabáren, ale pocitově kvalitnější verze a navíc pěkně křupe. Dávám si dalších pár chutných kousů a … kebab je pryč. Sedím za stolem a přemýšlím, kde se stala chyba. Právě jsem snědl kebab za 99 korun a přitom mám stále hlad jak starý Roubíček v Treblince v roce 1941.

Řečeno bez  zbytečných kudrlinek – kebab wrap v Checkout food je vysloveně malý. Zaprvé – používají zde menší tortillu, než je zvykem. Zadruhé – wrap balí trochu jiným postupem, kde ho skoro nestlačí, aby byl vevnitř „nadýchaný“. Zatřetí – množství masa v testovaném vzorku bylo druhé nejmenší, co jsem kdy v Praze měl. Méně masa mi naservírovala jen nechvalně známá gyrosárna Pizza Roma. Při velikosti porce, kterou jsem dostal, by wrapu seděla cenovka alespoň o 20 korun nižší. To ale od podniku, který se nestydí si za kebab talíř říct naprosto nehorázných 160 korun, nejspíš čekat nemůžeme.

Až se tedy třeba budete vracet z rande s vaším novým veganským objevem, tj. večeře při svíčkách v restauraci s příznačným názvem Plevel, v Checkout food si můžete spravit chuť. Jeden kebab ale při jejich porcích na zahnání hladu určitě stačit nebude.

P. S. Tato recenze byla autorem napsána za popíjení zaručeně ne fair trade kávy v triku ze známého oděvního řetězce vykořisťujícího bangladéšské děti. Zdravím do Krymské.

Checkout Food, Francouzská 240/76, Praha

[hmapsprem id=73]

Hodnocení kebabárny
 • 5/10
  Prostředí a čistota - 5/10
 • 7/10
  Obsluha - 7/10
 • 4/10
  Cena - 4/10
 • 4/10
  Maso - 4/10
 • 7/10
  Zálivka - 7/10
 • 9/10
  Houska - 9/10
 • 6/10
  Zelenina - 6/10
 • 8/10
  Chuť - 8/10
6.3/10

Celkové shrnutí

Chutný kebab, malinká porce. Poměr cena – výkon tedy není úplně nejlepší.

Sending
User Review
4.25/10 (4 votes)